Tarlasına bırakılan 5 TL'nin gizemini çözünce sahibini aramaya başladı

Manisa'nın Yağcılar Mahallesi'nde muhtarlıkta yapan bir çiftçi, ürün karşılığı olarak tarlasına bırakılan 5 TL'nin sahibini bularak parasını iade etmek istiyor

GÜNDEM 17.12.2019, 12:30 Şener Koştu
Tarlasına bırakılan 5 TL'nin gizemini çözünce sahibini aramaya başladı

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde çiftçilik yapan bir vatandaş, tarlasında kimliği belirsiz bir kişi tarafından sulama borusuna sıkıştırılmış 5 TL buldu. Tarlasına bırakılan 5 TL’nin gizeminin peşine düşen çiftçi, 5 TL’nin tarladan alınan ürünün bedeli olarak bırakıldığını anlayınca teşekkür etmek için 5 TL’nin sahibini arıyor.

Ürünün Bedeli Olarak Bırakmış

Yunusemre ilçesindeki Yağcılar Mahallesi’nde oturan ve aynı zamanda mahalle muhtarı olan İbrahim Zeybek adlı çiftçi, tarlasındaki sulama borularını toplamak için sabah saatlerinde tarlasına gittiğinde sulama borusunun musluğuna sıkıştırılmış bir kağıt parçası fark etti. Kağıt parçasının ne olduğunu anlamak için musluğun başına gelen İbrahim Zeybek, kağıt parçasının 5 TL olduğunu anladı. Kimliği belirsiz bir kişi tarafından tarlasına bırakılan 5 TL’nin niçin bırakıldığının peşine düşen Zeybek, paranın tarlasından alınan bir ürünün bedeli olarak tarlasına bırakıldığını anladı.  

Sahibini Bularak İade Etmek İstiyor

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Muhtar İbrahim Zeybek, “Paranın sahibini bularak bu duyarlılığından dolayı teşekkür etmek ve parasını iade etmek istiyorum. Tarlamda 2 – 3 tane su borusu var. Sabah bu boruları toplamaya geldiğimde boruya 5 TL sıkıştırıldığını gördüm. Kim tarafından bırakıldığını bilmiyorum ama anladığım kadarıyla tarlamdaki ürüne ihtiyacı olan bir kişi üründen almış ve helal olsun diye de bu parayı sıkıştırmış. Günümüzde böyle duyarlı ve iyi insanların olduğunu bilmek insanı duygulandırıyor.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@