Tatil planı yapanlar dikkat! Otellerle ilgili yeni genelge

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecine geçen Türkiye’de tatile gitme planı yapan vatandaşlar için otellerde uygulanacak yeni kuralar belli oldu. 

GÜNDEM 03.06.2020, 13:58 Sema Topbaş
Tatil planı yapanlar dikkat! Otellerle ilgili yeni genelge

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecine geçen Türkiye’de tatile gitme planı yapan vatandaşlar için otellerde uygulanacak yeni kuralar belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un imzasıyla yeni bir genelge yayınlandı ve otellerde uygulanacak yeni kurallar sıralandı. İşte detaylar…

Otellerle İlgili Yeni Genelge

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un imzasıyla otellerde geçerli olacak yeni kurallarla ilgili genelge yayınlandı. Genelgeye göre, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler gereğince daha önce otellerde açılmasına izin verilmeyen mini kulüpler ve kreşler artık hijyen ve sağlık kurallarına dikkat etmek kaydıyla açılabilecek. Aynı zamanda sauna, hamam ve masaj üniteleri de İçişleri Bakanlığı tarafından normalleşme süreci için belirlenen usul ve esaslara göre yeniden hizmete başlayabilecek.

Otel ve Tatil

Otellerle İlgili Genelgede Değişiklik

Ülkemizde 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren koronavirüs salgınında kontrollü normalleşme sürecine geçilmişti. Normalleşme sürecinden önce 12 Mayıs 2020 tarihinde Bakan Ersoy’un imzasıyla bu süreçte otellerde uygulanacak kurallarla ilgili bir genelge yayınlanmıştı. Yayınlanan genelgede, otellerin içinde yer alan çocuk oyun odaları, çocuk kulübü, lunapark ve oyun bahçesi gibi yerlerin açılmamasına karar verilmişti. Bu yerlerle ilgili bir değişikliğe gidildi ve yayınlanan yeni genelge ile otellerin bünyesinde bulunan mini kulüplerin hijyen kurallarına dikkat etmek şartıyla açılabileceği belirtildi. Otellerin bünyesindeki kreşlerin ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen hijyen ve sağlık kurallarına göre hizmet verebileceği bilgisi paylaşıldı. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@