TBMM’de koronavirüs alarmı! HDP’li vekilin korona testi pozitif çıktı

Çin Vuhan kentinde başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir HDP’li Millevekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

GÜNDEM 26.06.2020, 14:15 26.06.2020, 14:58 Sema Topbaş
TBMM’de koronavirüs alarmı! HDP’li vekilin korona testi pozitif çıktı

Çin Vuhan kentinde başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir HDP’li Millevekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. HDP Grubu, haberi kamuoyu ile paylaşırken koronavirüs test sonucu pozitif çıkan vekilin ismi açıklanmadı.

HDP Grup Başkanvekilleri Açıklama Yaptı

TBBM'deki koronavirüs tespitiyle ilgili HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş'tan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, yeni tip koronavirüs salgınının etkilerinin bir süredir Meclis'te artarak görüldüğüne vurgu yapıldı. Grup Başkanvekillerinin ortak yaptığı yazılı açıklamada, 'Yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu an doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir' ifadelerine yer verildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan vekilin ismi açıklanmadı.

TBMM ve HDP

Maske, Mesafe ve Hijyene Vurgu Yapıldı

Grup Başkanvekilleri tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, HDP TBMM Grubu'nun bulunduğu katta, hafta başında bir temizlik personelinde tespit edilen koronavirüs sebebiyle çay ocağı, sanışmanlar, kat personeli ve Milletvekillerine test yapılması kararı alındığı belirtildi. Yapılan ilk test sonuçarının belli olduğu aktarılırken test sonuçlarına göre 1 HDP'li Milletvekilinin enfekte olduğu ve kendisinin doktor kontrolü altında tutulduğu açıklandı. Koronavirüs testi pozitif çıkan vekilin sağlık durumunun iyiye gittiği, salgında bulaşın artmamasısebebiyle maske, mesafe ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. 

Ayrıntılar Geliyor...
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@