Tek hedefi üniversiteyi kazanmaktı cezaevi yönetimi Kadir Şeker’in özel isteğini geri çevirmedi

Konya’da sevgilisi tarafından darp edilen Ayşe D.’ye yardım etmek isterken yaşanan boğuşma sebebiyle Özgür D.’yi bıçaklayarak ölmesine sebep olan Kadir Şeker’in üniversite sınavına hazırlanabilmesi için cezaevinden destek geldi.

GÜNDEM 18.02.2020, 12:24 19.02.2020, 01:25 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Tek hedefi üniversiteyi kazanmaktı cezaevi yönetimi Kadir Şeker’in özel isteğini geri çevirmedi

Konya’da sevgilisi tarafından darp edilen Ayşe D.’ye yardım etmek isterken yaşanan boğuşma sebebiyle Özgür D.’yi bıçaklayarak ölmesine sebep olan Kadir Şeker’in üniversite sınavına hazırlanabilmesi için cezaevinden destek geldi. Cezaevi yönetiminden üniversite sınavı için destek istediği belirtilen Kadir’in isteği geri çevrilmedi ve gence özel eğitmen desteği verildiği öğrenildi.

Psikolojik Destek ve Din Eğitimi De Alıyor

Konya’da bir parkta Özgür D. tarafından darp edilen Ayşe D.’yi kurtarmak için müdahale eden ancak yaşanan boğuşma sırasında 32 yaşındaki Özgür D.’yi kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep olan 20 yaşındaki Kadir Şeker, cezaevi eğitim biriminden üniversite sınavına hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek almaya başladı. Öte yandan Kadir’in psikolojik destek ve özel talebi üzerine dini eğitim de aldığı aktarıldı.

Tek Hedefi Üniversiteyi Kazanıp Doktor Olmaktı

Tek hedefi üniversite sınavını kazanarak doktor olma hayalini gerçekleştirmek olduğu belirtilen Kadir Şeker’in tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından derslerinden geri kalmamak amacıyla ailesinden ders kitaplarını ve sevdiği bazı kitapları istediği öğrenildi. Diğer yandan Adalet Bakanlığı tarafından Ceza İnfaz Kurumları’nda diğer mahkumlara da talep üzerine verilen özel eğitmen desteğinin Kadir’e de verildiği ve gencin hem kendi ders kitaplarından hem de cezaevinin verdiği kaynaklardan üniversite sınavına hazırlanmayı sürdürdüğü aktarıldı. Aynı zamanda Kadir Şeker’in soruşturmasının da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dikkatlice en ince ayrıntısına kadar incelendiği ve en kısa zamanda sonuçlanmasının beklendiği belirtildi.

Yorumlar (1)
ahmet uçar 2 ay önce
işte kamuoyu basıkısı böyle bişey yoksa cezaevinde dişin ağrısa 2 ay hastane beklersin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@