Tekirdağ'da deniz 30 metre çekilince balıkçı kayıkları karaya oturdu

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde denizin 30 metre çekilmesi neticesinde balıkçı kayıkları karaya otururken, adacıklar oluştuğu gözlendi.

GÜNDEM 03.01.2020, 15:05 Şener Koştu
Tekirdağ'da deniz 30 metre çekilince balıkçı kayıkları karaya oturdu

Tekirdağ’a bağlı Marmara Ereğlisi ilçesinde denizin 30 metre çekilmesiyle birlikte bazı balıkçı kayıklarının karaya oturduğu gözlendi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Bunun mevsim şartlarından kaynaklandığını ve panik yapacak bir durum olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

Vatandaşlar Fotoğraf Çekildi

banner32
Marmara Ereğlisi halk plajının olduğu bölgede denizin kıyıdan 30 metre geri çekilmesi sonucunda bazı balıkçı kayıkları karaya otururken, meydana gelen adacıklarda vatandaşların bol bol fotoğraf çekildiği gözlendi. Dönem dönem görülen deniz çekilmelerinin bugünde yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hikmet Ata, deniz çekilmesinden dolayı vatandaşların panik yapmaması gerektiğini, yaşanan bu olayın mevsim şartlarından kaynaklandığını düşündüklerini ifade etti.

Doğa Bozulduğundan Oluyor

Marmara Ereğlisi’nde 30 yıldan beri balıkçılıkla uğraşan İsmail Topçu, “Bu deniz çekilmeleri doğa bozulduğundan yaşanıyor. Denizimizin kıyıdan 30 metre geri çekilmesi havanın karayel esmesinden kaynaklıdır. Bu yüzden korkulacak bir durum söz konusu değil. Bu kumun burada toplanmasının nedeni doğanın bozulmasıdır. Kum yığılmasından dolayı sahilimiz bozuldu. Aslında esas bozulan doğa oldu. Doğa ile oynarsan, doğa ve denizde seninle oynar.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@