Terör örgütü PKK için gençleri dağa kaçıran terörist MİT operasyonuyla yakalandı!

MİT, İsveç makamlarıyla koordineli olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, terör örgütü PKK/KCK gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi sözde Cizre sorumlusu olan Zibo kod adlı Resul Özdemir’i yakalayarak Türkiye’ye getirdi.

GÜNDEM 22.04.2020, 22:34 Sema Topbaş
Terör örgütü PKK için gençleri dağa kaçıran terörist MİT operasyonuyla yakalandı!

MİT, İsveç makamlarıyla koordineli olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, terör örgütü PKK/KCK gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi sözde Cizre sorumlusu olan Zibo kod adlı Resul Özdemir’i yakalayarak Türkiye’ye getirdi. AA tarafından güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, MİT’in İsveç makamlarıyla yürüttüğü ortak çalışmalar sonucunda Türkiye’ye getirilen Özdemir’in 2014 yılında örgüte katıldığı tespit edildi.

Terör Örgütü İçin Gençleri Dağa Kaçırıyordu

Terör örgütü PKK/KCK ve bunların uzantısı olan PYD/YPG’nin kırsal kadrolarına eleman kazandırma faaliyetleri yürüten sözde Cizre sorumlusu Resul Özdemir’in 2015-2016 yılları arasında Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci operasyonunda PKK safında yer alarak güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiği belirlendi.

banner32

Operasyonlarda Ayağından ve Kolundan Yaralandı

Operasyon sırasında güvenlik güçleri ile girdiği silahlı çatışmada ayağından ve kolundan yaralandığı öğrenilen ve tedavi amacıyla yasa dışı yollarla ülke dışına kaçtığı tespit edilen Zibo kod adlı Resul Özdemir’in silahlı terör örgütüne üye olma, silahlı yağma, terör örgütü propagandası yapma ve devletin birliği ile ülke bütünlüğünü bozma suçlarından hakkında terör örgütü üyeliğinden 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirtildi.

MİT’in Çalışmasıyla Yakalanarak Türkiye’ye Getirildi

Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve bu yıl içerisinde İsveç’e iltica arayışında bulunan Resul Özdemir’in MİT ve İsveç makamlarının ortak yürüttüğü çalışmalar sonucunda yakalanarak bugün Türkiye’ye getirildiği ve emniyet güçlerine teslim edildiği bilgileri aktarıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@