Trabzon-Gümüşhane Karayoluna çığ düştü ölü veya yaralı var mı

Van’da yaşanan çığ felaketinin ardından alınan son dakika bilgisinde Trabzon-Gümüşhane Karayolu’nun Zigana Dağı mevkiinde de bir çığ meydana geldiği öğrenildi.

GÜNDEM 11.02.2020, 22:13 12.02.2020, 01:06 Sema Topbaş
Trabzon-Gümüşhane Karayoluna çığ düştü ölü veya yaralı var mı

Van’da yaşanan çığ felaketinin ardından alınan son dakika bilgisinde Trabzon-Gümüşhane Karayolu’nun Zigana Dağı mevkiinde de bir çığ meydana geldiği öğrenildi. Bugün akşam saatlerinde yaşanan çığ düşmesi sebebiyle karayolunun ulaşıma kapandığı belirtilirken yapılan ilk açıklamada, çığ altında kalan olup olmadığı ile ilgili bir bilgi bulunmadığı belirtildi.

Ekipler Kapanan Yolu Açmak İçin Çalışma Başlattı

Trabzon-Gümüşhane Karayolu arasında yer alan Zigana Dağı mevkiinde meydana geldiği belirtilen çığ düşmesi sonucunda yolun ulaşıma kapanığı bilgisi verildi. Ekiplerin çığ bölgesine yönlendirildiği ve yolu açmak için çalışma başlattıkları belirtildi.

Çığ Düşmesiyle İlgili İlk Açıklam Kaymakamdan 

Bölgede meydana gelen çığ sonrasında ilk açıklama Torul Kaymakamı Ömer Said Karakaş'tan geldi. Kaymakam Karakaş tarafından gazetecilere yapılan açıklamada, Trabzon-Gümüşhane Karayolu Zigana Dağı mevkiine çığ düştüğü açıklaması yapıldı. Youn tek şeritten trafiğe açıldığını belirten Karakaş, çığ bölgesinde zarar gören araçlaar olduğunu ancak şu anda çığ altında araç olup olmadığıyla ilgili henüzbir belirleme olmadığını akatrdı. 

Bölgeye Çok Sayıda Ekip Sevk Edildi

banner32
Diğer yandan çığ düşmesi sonucunda bölgeye UMKE, AFAD, 112 Acil Sağlık ve Jandarma ekiplerinin sevk edildiği ve ekiplerin bölgede çalışmalara başladığı bilgisi paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Koca'dan Rahatlatan Açıklama

Çığ haberinin ardından Sağlık Bakanı KFahrettin Koca'nın yaptığı açıklamada, çığ hadisesinde yaralanan olmadığı bilgisi paylaşıldı. Twitter hesabından paylaşım yapan Koca, yaralı olmadığını ve iki araca çığ düşmesini ihaber alan ekiplerin derhal olay yerine giderek yardıma başladığını ve her şeyin yolunda oduğunu belirtti. Çığ olayı sonrası bölgeye giden UMKE, AFAD, 112 Sağlık ekibi ve jandarma ekiplerinin fotoğrafını paylaşan Bakan Koca, seferber olan ekiplere teşekkür etti. 

Trabzon Valiliği'ndenÇığ Uyarısı

Diğer yandan geride bıraktığımız hafta etkili olan yoğun kar yağışı sonrasında çığ uyarısı yapan Trabzon Valiliği akşam saatlerinde yaşanan çığ olayının ardından yeni bir çığ olayına karşı dikkatli olunması gerektiği uyarılarında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@