Trendyol’dan beklenen açıklama geldi! Çocuk ticareti iddialarına ne dedi?

ABD’de ortaya çıkan çocuk ticareti skandalının ardından bu skandalın Türkiye ayağı olup olmadığı konusu tartışılırken Trendyol’da fahiş fiyatlarla satılan çocuk kıyafetleriyle ilgili beklenen açıklama geldi.

GÜNDEM 13.07.2020, 13:57 Sema Topbaş
Trendyol’dan beklenen açıklama geldi! Çocuk ticareti iddialarına ne dedi?

ABD’de ortaya çıkan çocuk ticareti skandalının ardından bu skandalın Türkiye ayağı olup olmadığı konusu tartışılırken Trendyol’da fahiş fiyatlarla satılan çocuk kıyafetleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. Kullanıcılardan gelen büyük tepkiler üzerine sayfaları yayından kaldırdığı görülen Trendyol, konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

Trendyol’dan Açıklama

Sosyal medyadaki yoğun tepkiler üzerine sayfadaki bazı çocuk kıyafetlerinin fahiş fiyatlara satılması ile ilgili açıklama yapan Trendyol, ürün fiyatlarının satıcılar tarafından belirlendiğini belirterek, bu ürüne gelen geri bildirimler nedeniyle ürünlerin yayından kaldırıldığını ifade etti. 

banner32
Wayfair

‘Geri Bildiriminiz İçin Teşekkür Ederiz’

Çocuk ticareti ile ilgili tüyler ürperten iddiaların ardından gözler sayfasındaki bazı çocuk kıyafetlerinin fahiş fiyatlara satıldığı Trendyol’a çevrildi. Gelen büyük tepkiler üzerine açıklama yapan Trendyol, ürüne gelen müşteri geri bildirimleri sebebiyle ürünlerin yayından kaldırıldığını söyleyerek, ‘Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.’ ifadelerine yer verdi.

Trendyol

Wayfair’den Açıklama

Söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapan Wayfair, bu iddiaların hiçbirinde doğruluk payı olmadığını, söz konusu dolapların endüstriyel kullanım için tasarlanmış mobilyalar olduğunu ve buna göre fiyatlandırıldıklarını söyledi. Öte yandan açıklamada, dolapların özelliklerini daha doğru bir şekilde gösterecek olan yeni görsellerle tekrar satışa sunulmak üzere bu ilanları siteden kaldırıldığı da belirtildi. Wayfair bu açıklamayı yaparak iddiaları yalanlarken bazı sosyal medya kullanıcıları sayfanın Pazar yeri bölümünde farklı satıcılar tarafından binlerce dolara satılan yastık ve minder gibi başka ürünler tespit etti. Bu konuyla ilgili de açıklamaya yer veren Wayfair, söz konusu durumun dinamik fiyatlama algoritmasından kaynaklandığını fakat bazı ürünlerin fahiş fiyatlara ulaşmasının teknik bir hatadan ibaret olduğunu öne sürdü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@