Tunceli’de erkek çocuklarına taciz olayı halkı sokağa döktü

Tunceli’de erkek çocuklarına cinsel istismarda bulunan ve o anların görüntülerini telefon ile bilgisayarına kaydeden esnaf tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturma kapsamında 2 kişi daha taciz iddiasıyla tutuklandı. Olayın duyulması sonrasında ise halk sokağa indi ve olaya tepki gösterdi.

GÜNDEM 09.01.2020, 20:45 Sema Topbaş
Tunceli’de erkek çocuklarına taciz olayı halkı sokağa döktü

Tunceli’de erkek çocuklarına cinsel istismarda bulunan ve o anların görüntülerini telefon ile bilgisayarına kaydeden esnaf tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturma kapsamında 2 kişi daha taciz iddiasıyla tutuklandı. Olayın duyulması sonrasında ise halk sokağa indi ve olaya tepki gösterdi. Tunceli’nin Pertek ilçesinde erkek çocuklarında cinsel istismard bulunduğu iddiası ile şikayetçi olunmasının ardından 45 yaşındaki Harun Y. isimli bir esnaf, Jandarma ekipleri tarafından karakola alındı. Olayla ilgili yapılan soruşturma kapsamında ise Harun Y.’nin cep telefonunda ve bilgisayarında erkek çocuklarına cinsel tacizde bulunduğu anların görüntüleri bulundu. Olaya ilişkin ise bir kişi daha gözaltına alındı ve ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildiler. Ardından da tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

5 Erkek Çocuğun Görüntüleri Var

banner32
Olaya ilişkin soruşturma kapsamında Harun Y.’nin telefonunu ve bilgisayarını kontrol eden Jandarma ekipleri, 5 erkek çocuğun cinsel istismara uğradığı anların görüntülerini ele geçirdi. Ayrıca Harun Y. ile ilgili olarak da bir detay ortaya çıktı.

Halk Sokağa İndi

Yapılan incelemelerde Harun Y.’nin 2018 yılında zihinsel engelli bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile şikayetçi olunduğu ortaya çıktı. Pertek Cumhuriyet Savcılığı ise Harun Y. hakkında takipsizlik kararı verdi. Bu davanın da yeniden açılan dosyaya ekleneceği öğrenildi. Öte yandan cinsel istismar olayının duyulmasıyla birlikte Tunceli’de halk sokağa çıktı ve olaya tepki gösterdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@