Türkiye acemi askere yapılan bu zorbalığı konuşmuştu! Bakan Akar devreye girdi

Dün ortaya çıkan ve sosyal medyanın gündemine oturan görüntülerde, birkaç usta askerin birliğe yeni gelen acemi askere karşı sergiledikleri tavır büyük tepki çekmişti.

GÜNDEM 05.06.2020, 15:40 Sema Topbaş
Türkiye acemi askere yapılan bu zorbalığı konuşmuştu! Bakan Akar devreye girdi

Dün ortaya çıkan ve sosyal medyanın gündemine oturan görüntülerde, birkaç usta askerin birliğe yeni gelen acemi askere karşı sergiledikleri tavır büyük tepki çekmişti. Acemi askere karşı sergilenen bu tavır Türkiye’nin gündem konusu olurken konuyla ilgili devreye giren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, o askerler hakkında inceleme başlatılması talimatını verdi.

Sosyal Medyanın Gündemine Oturmuştu

Sosyal medyada paylaşılan ve hızla yayılan bir videoda, birliğe yeni katılan acemi askere zorbalık yapan usta askerler herkesin tepkisini çekmişti. Videoda, henüz birliğe yeni katılan acemi askere ondan daha kıdemli olan usta askerler bazı saygısız hareketler yaptırıyor. 

Hulusi Akar ve Acemi Askere Eziyet

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Devreye Girdi

Tepki çeken görüntülerin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın devreye girdiği ve acemi askere yaptırılan hareketler sonucunda Bakan Akar tarafından verilen talimatla tepki çeken davranışları sergileyen usta askerler hakkında birlik komutanları tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi. Görüntülerdeki askerlerin tespit edildiği ve haklarında hem idari hem de hukuki işlem başlatıldığı bilgilerine yer verildi.

Büyük Tepki Toplamıştı

Birliğine henüz yeni gelmiş olan ve usta askerler tarafından zorbalık yapılan acemi askerin görüntüleri sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmişti. Söz konusu görüntülere tepki çekmek isteyen sosyal medya kullanıcıları #AskereEziyet etiketi ile çok sayıda paylaşım yaptı.

Yorumlar (1)
selim gül 1 ay önce
o askerlerin askerliklerini yakın
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@