Türkiye'de koronavirüs vakası son 24 saatte 2 katına çıktı! Sağlık Bakanı'ndan açıklama 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamada, dün 98 olan koronavirüs vakasının son 24 saatte 2 katı artarak 191’e yükseldiği belirtildi.

GÜNDEM 18.03.2020, 23:42 19.03.2020, 14:42 Sema Topbaş
Türkiye'de koronavirüs vakası son 24 saatte 2 katına çıktı! Sağlık Bakanı'ndan açıklama 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamada, dün 98 olan koronavirüs vakasının son 24 saatte 2 katı artarak 191’e yükseldiği belirtildi. Bakanlık tarafından verilen bilgilerde bugün 8002 kişiye koronavirüs testi yapılmıştı. Sağlık Bakanı Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde koronavirüs vakasının 191’e çıktığı belirtilirken koronavirüs kaynaklı ikinci ölümün de gerçekleştiği duyuruldu.

Sağlık Bakanı Sosyal Medya Hesabından Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, bir vatandaşımızın dha koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Ölen kişinin 61 yaşında bir erkek hasta olduğunu açıklayan Koca, koronavirüs toplam vaka sayısını da açıkladı.

Türkiye'de Vaka Sayısı Son 24 Saatte 2 Katına Çıktı

Sağlık Bakanı Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, koronavirüs kaynaklı iinci ölümün gerçekleştiği aktarılırken vaka sayısının 93 kişi birden arttığı ve toplamda 191'e ulaştığı belirtildi. 

8002 Kişiye Koronavirüs Testi Yapıldı

banner32
Öte yandan Bakanlık tarafından verilen bilgilere göre, Türkiye'de toplamda 8002 kişiye koronavirüs testi yapıldı. 

Sağlık Bakanı'ndan Tedbir Uyarısı

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, virüs kaynaklı ikinci ölümün gerçekleştiğini duyurmasının ardından alınması gereken tedbirlerin zorunlu olduğuna dikkat çekerek vatandaşlara tedbirlere uyma çağrısı yaparak 'Riskin önünü birlikte keselim' dedi.

Bu Süreçte Evden Çıkmamaya Özen Göstermek Önemli

Sağlık Bakanı Fahretin Koca ve diğer tüm yetkililerin koronavirüs tedbirleri kapsamında altını çizdiği en önemli nokta vatandaşların bu süreçte zorunlu kalmadıkları sürece evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Yeni tip koronavirüsün ülkemizde salgın halini almasını önlemek için gereken tedbirleri hep birlikte almak gerektiğini belirten Koca, kişisel hijyene ve temas etmemeye özen göstermek gerektiği de sık sık yapılan uyarılar arasında. Sosyal mesafenin ve evde izolaysonun bu süreç için çok önemli olduğu ve bu salgında yetkililer ve vatandaşların ortak bir şekilde hareket ederek tüm şeffaflık dahlinde verilen bilgilerle panik yapmadan kurallara uyarak hareket etmesi gerektiği sık sık vurgulanıyor.

Yorumlar (1)
Vatandaş 5 ay önce
Bu akp zamanında memleket arap çöllerine döndü..şimdi bu virüsle umarız cehenneme dönmez!...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@