Türkiye'de virüs kaynaklı ilk ölümü açıklayan Bakan Koca kritik tarihi vererek uyardı!

Türkiye’de yeni tip koronavirüs vakasının yaşandığını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 98’e yükseldiğini söyleyerek vatandaşlardan tedbirlere uymalarını isteyerek 1-2 ay tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini ifade etti.

GÜNDEM 18.03.2020, 01:08 18.03.2020, 01:58 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Türkiye'de virüs kaynaklı ilk ölümü açıklayan Bakan Koca kritik tarihi vererek uyardı!

Türkiye’de yeni tip koronavirüs vakasının yaşandığını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 98’e yükseldiğini söyleyerek vatandaşlardan tedbirlere uymalarını isteyerek 1-2 ay tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini ifade etti. Dünya genelinde etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı açıklamada, halkı 1-2 ay boyunca tedbirlere gerektiği şekilde uymaya davet eden Koca, tedbirlere uyulmaması halinde tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de salgına dönüşebileceği uyarılarında bulundu.

Sağlık Bakanı’ndan Açıklama

Bu gece saatlerinde önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çinli bir çalışanından koronavirüs salgınını kapan 89 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini duyurdu. Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ilk vakanın yaşandığını ifade eden Bakan Koca, vatandaşlara tedbirlere uyun çağrısı yaptı.

1-2 Ay Tedbirlere Uyması Çok Önemli

Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiğini duyuran Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısının da 98’e yükseldiğini duyurdu. Dünya genelinde etkisini gösteren virüsün Türkiye’de salgın haline gelmemesi için vatandaşların gereken uyarıları dikkate alması gerektiğini ve 1-2 ay tedbirlere uyulması gerektiğini vurguladı. Vatandaşlardan hijyenlerine çok dikkat etmeleri, mecbur kalınmadığı sürece kalabalık ortamlara girmemeleri gerektiğini söyleyen Bakan Koca, yine mecbur kalınmaması durumunda yurt dışına çıkılmaması çıkılması durumunda da ülkeye dönüş yapıldığında 14 gün kuralına uyulması gerektiğini belirtirken özellikle önümüzdeki 1-2 aylık süreçte bu tedbirlerin alınmasının virüsün yayılmasını engellemekte ve koronavirüsün ülkemizde bir salgın haline gelmemesinde büyük bir rol oynadığını aktardı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@