Türkiye'deki dev firmalar mağazalarını kapatmaya devam ediyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dev tekstil firmalarını da etkisi altına aldı. Giyim perakendesi ve üretimi yapan dev şirketler mağazalarını geçici bir süreyle kapattıklarını açıklamaya başladılar.

GÜNDEM 19.03.2020, 14:34 19.03.2020, 14:55 Faruk Yalçınkaya
Türkiye'deki dev firmalar mağazalarını kapatmaya devam ediyor

Sağlık Bakanı dr. Fahrettin Koca, dün gece saatlerinde yaptığı açıklamayla 61 yaşında bir erkek hastanın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade ederek, "Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konulup tedavilerine başlanan 93 yeni vakamız var. Hasta sayımız 191'e ulaştı" dedi. Ölümle sonuçlanan vakayla beraber ülkemizde koronavirüs nedeniyle kaybımız 2'ye yükselmiş oldu. Art arda gelen haberler sonrası bir çok sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de salgına karşı alınan tedbirler duyurulmayaya başlandı.

Dev firmalar kepeng indiriyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili Türkiye'de de önlemler hız kesmeden alınmaya devam ederken ükemizde vaka sayısının artmasının ardından tekstil firmaları mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldıklarını duyurdu. 

banner32
Aralarında Boyner, Altınyıldız, Beymen, LC Waikiki, Vakko, Network ve Mavi'nin de bulunduğu dev tekstil firmaları sosyal medya hesaplarından aldıkları kapatma kararını duyurdular.

AYD'den AVM’lerin kapatılmasına yönelik tavsiye kararı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nce (AYD), halk sağlığı için toplum ve perakendecinin de talepleri dikkate alınarak, AVM’lerin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı alındı. AYD daha önce de AVM’lerde çalışma saatlerinin azaltılmasına yönelik bir tavsiye kararı almıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@