Türkiye’de kaç kişi karantina altında? İçişleri Bakanı açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı. Türkiye’de yeni tip koronavirüs sebebiyle tedbir kapsamında karantina altına alınanların sayısını açıklayan Soylu, umre dahil 9 bin 800 kişiye karantina uygulandığını ifade etti. 

GÜNDEM 19.03.2020, 19:23 20.03.2020, 00:05 Sema Topbaş
Türkiye’de kaç kişi karantina altında? İçişleri Bakanı açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı. Türkiye’de yeni tip koronavirüs sebebiyle tedbir kapsamında karantina altına alınanların sayısını açıklayan Soylu, umre dahil 9 bin 800 kişiye karantina uygulandığını ifade etti. Umre dahil 9 bin 800 kişiye koronavirüs karantinası yapıldığını ve sosyal medyanın gündemine oturan Kıbrıs’a transfer olacak olan şahsın da karantina altında olduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanı'ndan Açıklama

banner32
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alınan kişi sayısını açıkladı. Umre dahil 9 bin 800 kişinin karantina altında olduğunu duyuran Soylu, sosyal medyanın gündemine oturan ve karantinadan kaçırıldığı iddia edilen şahsında karantina altında olduğunu açıkladı.

Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

Herkesin merak ettiği sorulardan biri olan sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı sorusuna da yanıt veren Soylu, söz konusu iddiaların sosyal medyada yayıldıüını ve bunları yayan kişilerin ABD, Almanya mahreçli FETÖ'cülerin hesapları olduğunu söyledi. Bu kişilerin sosyal medya üzerinden infial yaratmak istediğini söyleyen Soylu, bu tür infial yaratan paylaşımların vatandaşlarımız tarafından paylaşılmaması gerektiği konusunda uyardı.

Türkiye'de Koronavirüs Vaka Sayısı 359'a Yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında koronavirüs şüphesiyle karantina altına alınanların sayısını 9 bin 800 kişi olarak açıklanırken Türkiye'de koronavirüs teşhisi konulan vaka sayısı ise 359'a yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu gece saat 00.00 sularında yaptığı yeni açıklamada, vaka sayısının 359'a yükseldiği koronavirüs kaynaklı ölümün ise 4 olduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@