Türkiye’de kaç kişiye koronavirüs testi yapıldı? Bakanlık sayı verdi

Yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’ye de sıçrarken Sağlık Bakanlığı ve tüm yetkililer virüsün yayılmasını önlemek için gerekli olan tüm tedbirleri ilk günden itibaren almaya başladı. Peki, Türkiye’de bugüne kadar kaç kişi koronavirüs testi yaptırdı? Türkiye’de koronavirüs testi pozitif çıkan kaç kişi var?

Türkiye’de kaç kişiye koronavirüs testi yapıldı? Bakanlık sayı verdi

Yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’ye de sıçrarken Sağlık Bakanlığı ve tüm yetkililer virüsün yayılmasını önlemek için gerekli olan tüm tedbirleri ilk günden itibaren almaya başladı. Peki, Türkiye’de bugüne kadar kaç kişi koronavirüs testi yaptırdı? Türkiye’de koronavirüs testi pozitif çıkan kaç kişi var? Bakanlıktan bu sabah saatleri itibarıyla verilen sayıya göre, Türkiye’de bugüne kadar toplamda 8002 kişiye koronavirüs testi yapıldı.

Sağlık Bakanı 1 Kişinin Öldüğünü Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün gece saatlerinde yapılan açıklamada, Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği duyuruldu. Ölen kişinin 89 yaşında bir erkek hasta olduğu belirtilirken hastanın virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldığı bilgileri verildi. Ayrıca Bakan Koca vaka sayısna 51 kişi daha eklendiğini ve koronavirüs testleri pozitif çıkan 51 kişiyle beraber Türkiye’deki koronavirüs vakasının 98 kişiye yükseldiğini açıkladı.

Türkiye’de Kaç Kişiye Koronavirüs Testi Yapıldı?

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa bir sürede tüm dünyayı sararak küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs Türkiye’ye de sıçradı. Özellikle Çin, İtalya ve sınır komşumuz İran’da etkisini bir hayli fazla gösteren ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs Türkiye’den de bir can aldı. Herkes Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs salgını sonrasında kaç kişiye virüs testi yapıldığını merak etmeye başladı. Bakanlık bugün sabah saatleri itibarıyla yaptığı bilgilendirmede, Türkiye’de koronavirüs testi yapılanların sayısını 8002 olarak açıkladı. 


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@