Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybeden ilk kişi nasıl defnedilecek?

İlk olarak Çin Vuhan kentinde daha sonra tüm dünya genelinde görülmeye başlayan yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’de ilk ölüme sebep olmuş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 89 yaşındaki koronavirüs hastasının hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşirken herkes hayatını kaybeden kişinin nasıl defnedileceği sorularını sormaya başladı.

GÜNDEM 18.03.2020, 10:53 18.03.2020, 18:19 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybeden ilk kişi nasıl defnedilecek?

İlk olarak Çin Vuhan kentinde daha sonra tüm dünya genelinde görülmeye başlayan yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’de ilk ölüme sebep olmuş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 89 yaşındaki koronavirüs hastasının hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşirken herkes hayatını kaybeden kişinin nasıl defnedileceği sorularını sormaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çinli bir çalışanından koronavirüs kapan 89 yaşındaki hstanın hayatını kaybettiğini ve bu durumda Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiğini duyurmuştu.

Koronavirüs Sebebiyle Hayatını Kaybeden Kişi Nasıl Gömülecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gece saatlerinde kamera karşısına çıktı ve son gelişmelerle ilgili halkı bilgilendirdi. Dün tespit edilen 51 yeni vaka ile birlikte koronavirüs vaka sayısının 98 olduğunu açıklayan Bakan Koca, 89 yaşında olan ve Çin temaslı çalışanından yeni tip koronavirüs salgınını alan bir hastanın hayatını kaybettiğini duyurdu. Herkes açıklamanın ardından bu kişinin nasıl gömüleceği sorusunu sormaya başladı. Herkesin aklındaki soruya yanıt olarak Bakanlık kaynaklarından verilen bilgilerde, koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden bir kişi için özel bir defin işlemi gerçekleştirilmiyor. Bu kişiler için standart defin işlemi uygulanıyor.

Gasilhane Çalışanları İçin Özel Önlem Alınacak

Diğer yandan yeni tip koronavirüsü sebebiyle hayatını kaybeden kişiye ölümü sonrasında otopsi yapan kişiler veya gasilhane çalışanlarının temasları esnasında kalın bir eldiven, yüz koruyucu, maske, gözlük ve önlük kullanarak gerekli olan tedbirleri alacağı ifade edildi. 

Hayatını Kaybeden Hasta 89 Yaşında Bir Erkek

Sağlık Bakanı Koca'nın dün gece saalerinde duyurduğu ilk koronavirüs kaynaklı ölüm ülkede yaşanan kritik günleri bir kez daha gözler önüne serdi. Bakan Koca, hayatını kaybeden hastanın ismini ve yaşadığı şehri açıklamazkenhastanın 89 yaşında bir erkek hasta olduğunu ve virüsü Çin temaslı olan bir çalışanından aldığını belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@