Türkiye’nin yüreğini yakan şehit haberleri peş peşe geldi

Hakkari ve Beşika üs bölgesindeki şehit haberleri Türkiye’yi yasa boğdu. Hakkari’de bir askerimizin arama tarama faaliyetlerinde teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede şehit düştüğü öğrenilirken bir acı haberde Beşika üs bölgesinden geldi.

GÜNDEM 21.12.2019, 20:57 Sema Topbaş
Türkiye’nin yüreğini yakan şehit haberleri peş peşe geldi

Hakkari ve Beşika üs bölgesindeki şehit haberleri Türkiye’yi yasa boğdu. Hakkari’de bir askerimizin arama tarama faaliyetlerinde teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede şehit düştüğü öğrenilirken bir acı haberde Beşika üs bölgesinden geldi. Beşika üs bölgesinde bir askerimizin nöbet tuttuğu esnada sivrisinek ısırması sonucu rahatsızlandığı ve tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğü öğrenildi.

El Yapımı Patlayıcı İnfilak Etti

Alınan bilgilere göre, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 19 Aralık akşamı yapılan arama tarama faaliyetlerinde PKK’lı teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilakı sonrasında sol bacağından yaralanan Uzman Onbaşı Ahmet Tunç kaldırıldığı Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Kütahya Simav’lı olduğu öğrenilen şehidimiz Ahmet Tunç’un şehadet haberi memleketindeki baba ocağına ulaşırken acılı anne ve babasının cenazeyi almak üzere Ankara’ya gittikleri belirtildi. Şehidimizin cenazesi yarın öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından düzenlenecek olan törenle Simav’a balı Güney Beldesi’nde toprağa verilecek.

banner32

Sivrisinek Isırmasıyla Rahatsızlanan Askerimiz Şehit Oldu

Hakkari Çukurca’nın ardından bir acı haberde Beşika üs bölgesinden geldi. Nöbet sırasında sivrisinek ısırmasıyla rahatsızlanan ve Batı Nil Virüsü enfeksiyonu kaptığı belirtilen bir askerimiz şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı nöbet sırasında sivrisinek ısırığından kaptığı enfeksiyon sonucunda şehit düşen askerimizle ilgili yaptığı açıklamada, şehidimizin ailesi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Yüce Türk Milleti’ne baş sağlığı diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@