Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından sağlık çalışanlarına jest! Bugünden itibaren ulaşım ücretsiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, sağlık çalışanlarının bugünden itibaren İstanbul’da Marmaray, Ankara'da Başkentray ve İzmir'de İzban'ı ücretsiz olarak kullanacaklarını açıkladı.

GÜNDEM 22.03.2020, 15:49 Sinem Ramazanoğlu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından sağlık çalışanlarına jest! Bugünden itibaren ulaşım ücretsiz

Tüm dünyayı etkisi altına alarak binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını ile mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının üstün mücadelesi karşısında harekete geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'dan sağlık çalışanları için bir açıklama geldi.  Turhan’ın yapmış olduğu açıklamada, İstanbul'da Marmaray, Ankara'da Başkentray ve İzmir'de İzban'ın bugün itibarıyla sağlık çalışanlarına ücretsiz olduğunu duyurdu.

"Sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır"

banner32
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere hükümetin ve milletin canla başla savaş verdiğini belirterek, "Bu savaşın en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul'da Marmaray, Ankara'da Başkentray ve İzmir'de İzban'da ücretsiz olarak ağırlayacağız. Söz konusu uygulama bugün itibarıyla başlayacak" açıklamasında bulundu.

"Sağlık çalışanlarının her zaman yanındayız"

Marmaray, Başkentray ve İzban'ı kullanacak olan sağlık çalışanlarının sadece kimlik göstermelerinin yeterli olacağını belirten Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak sağlık çalışanlarının fedakarca mücadelelerinde her zaman yanlarında olduklarını vurguladı. Turhan, sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı hep birlikte göstermek amaçlı başlatılan desteğe, tüm Türkiye gibi kendisinin de sağlık çalışanlarını ayakta alkışladığını belirtti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@