Ülkemizde huzurevlerinde ilk koronavirüs vakası

Bir süre önce yapılan duyuruyla dışarıdan misafir kabul etmeyen huzurevlerinde ilk koronavirüs vakası Eskişehir'de görüldü. Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde çok sayıda yaşlının koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

GÜNDEM 13.04.2020, 17:32 13.04.2020, 17:44 Faruk Yalçınkaya
Ülkemizde huzurevlerinde ilk koronavirüs vakası

Dışarıdan misafir kabul edilmeyen huzurevlerinde ilk vaka Eskişehir'de görüldü. Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde çok sayıda kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Huzurevi sakinlerinin rahatsızlanması sonrasında yapılan testlerde çok sayıda pozitif vaka çıkması üzerine çalışanlar ve huzurevi sakinleri Eskişehir Şehir Hastanesine kaldırıldı. 

Çalışan yoluyla yayıldı

banner32
Bir çalışanın koronavirüs taşıması neticesinde Hacı Süleyman Çakır Huzurevinde bulunan yaşlılara da kısa sürede yayıldığı iddia edildi. Yetkililer tarafından çalışma başlatılırken, huzurevi ve çevresi boşaltılarak karantina altına alındı.

Bir süre önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan karar sonrasında huzurevlerine ziyaretçi girişi kapatılmış, çalışanlar bina içinde izole edilerek evlerine gönderilmeyerek, hastalığın önüne geçilmesi planlanmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@