Ülkemizi beyaza bürüyen kar yağışı devam edecek mi

Ülkemiz genelinde etkili olan soğuk hava dalgasının yurdu ne zaman terk edeceği son günlerin en fazla merak edilen konusu. Ayrıntılar haberimizin detayında...

GÜNDEM 05.12.2019, 01:52 07.04.2020, 05:18 Şener Koştu
Ülkemizi beyaza bürüyen kar yağışı devam edecek mi

İçinde bulunduğumuz kış mevsiminin ilk soğuk hava dalgası etkisini sürdürüyor. Ülkemizin iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı etkili olurken, bazı şehirlerde kar yağışından dolayı ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Şu ana kadar olumsuz hava koşullarından dolayı hiçbir ilimizde okullar tatil edilmedi. Çanakkale, Edirne, Eskişehir, Manisa ve Kütahya’da etkili olan yoğun kar yağışı sonrası kartpostallık manzaralar oluştu.

Ülkemizi beyaza bürüyen kar yağışı devam edecek mi

Karayolları Ekipleri Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülkemizin genelinde etkili olan soğuk ve karlı hava dolayısıyla yolda kalan araçların imdadına karayolları ekipleri ve vatandaşlar yetişiyor. Bir yandan karayolları ekipleri tuzlama ve küreme çalışmalarını aralıksız sürdürürken, diğer yandan da trafik ekipleri, sürücüleri dikkatli seyretmeleri hususunda uyarıyor. Kütahya’nın Domaniç ilçesinde ise gece saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışından dolayı sürücüler zor anlar yaşadı. Eskişehir’de ise sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışından dolayı Sarıcakaya yolunda ulaşım aksadı. Jandarma trafik ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ulaşımı kontrollü sağlıyor.

Ülkemizi beyaza bürüyen kar yağışı devam edecek mi 2

Kuzey Ege’de Kaz Dağları’na Yılın İlk Karı Düştü

Kar yağışı Manisa’nın Demirci ilçesinde de öğlen saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. İlçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, 1470 rakımı olan Akçakertik ve Türkmen Tepe’de kısa bir süre içerisinde bembeyaz bir manzara oluşturdu. Demirci-Simav karayolunda çalışma yapan karayolları ekipleri, karları küreyerek yolları temizledi. Kuzey Ege’de ise yılın ilk karı Kaz Dağları’na düştü. Balıkesir’e bağlı Edremit ve Havran ilçeleri ile Kaz Dağları’nın Eybek ve Hanlar bölgelerinde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Yurdu Ne Zaman Terk Edecek

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre kar yağışı bugün itibariyle etkisini azaltsa da doğu bölgelerde hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek. Hafta sonuna girilmesiyle soğuk ve yağışlı hava ülkemizi terk edecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@