Uludağ'a yılın ilk karı düştü

Ülkemizin önemli kayak merkezlerinden olan Uludağ'a bu yılın ilk karı yağdı. Gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışıyla kar kalınlığı 10 cm'yi buldu.

GÜNDEM 01.12.2019, 14:46 01.12.2019, 23:20 Şener Koştu
Uludağ'a yılın ilk karı düştü

Ülkemizin kış turizmi açısından önemli merkezlerinden olan dünyaca ünlü Uludağ’a yılın ilk karı düştü.  

Görüş Mesafesi Düştü

Bursa’da 2 bin 543 rakımda bulunan Uludağ’a yılın ilk karının düşmesi turizmcilerin yüzünü güldürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan ve sabaha kadar etkisini sürdüren yoğun kar yağışından sonra her taraf beyaza büründü. Ayrıca kar yağışı, yoğun sis ve fırtınadan dolayı Uludağ’da görüş mesafesinin 5 metrenin altına kadar düştüğü bildirildi.

Kar Kalınlığı 10 Santimetre

Uludağ’da etkili olan yoğun kar yağışı birinci ve ikinci oteller bilgesinde de etkili olunca kayak merkezinin zirvesinin ve kayak pistlerinin beyaza büründüğü gözlendi. Gece etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışından sonra Uludağ’da kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu.

Hafta İçerisinde de Etkili Olacak

Uludağ’da etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte harekete geçen karayolları ekiplerinin yol temizleme çalışmaları devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre Uludağ ve çevresinde etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışı hafta içerisinde de etkisini sürdürecek.

Yoğun kar yağışıyla birlikte oteller çevresinde 10 santimetreye ulaşan kar kalınlığının otel işletmecileri kayak yapabilmek için yarın yeterli seviyeye ulaşacağını tahmin ediyor. Kış mevsimi için tüm hazırlıklarını tamamlayan oteller, kar kalınlığının kısa zamanda kaya yapabilmek için yeterli seviyeye ulaşmasıyla birlikte misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Meteoroloji, görüş mesafesinin 5 metrenin altına düşmesinden dolayı Uludağ’a seyahat eden sürücüleri dikkatli olmaları hususunda uyardı.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@