Üsküdar sahil şeridinde çekirdek yemek yasaklandı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yapmış olduğu açıklamada, Üsküdar sahil şeridinde çekirdek yemenin yasaklandığını duyurdu.

GÜNDEM 08.07.2020, 10:14 Sinem Ramazanoğlu
Üsküdar sahil şeridinde çekirdek yemek yasaklandı

Üsküdar Belediyesi tarafından alınan yeni karar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından açıklandı. Üsküdar sahil şeridinde çekirdek yiyip çöplerini yere atarak çevreye verilen zararın önüne geçebilmek için Üsküdar sahil şeridinde çekirdek yemeğe yasak getirildi. Alınan karara uyulmadığı takdirde para cezası kesilecek.

Üsküdar sahilde çekirdek yemek yasaklandı

banner32
İstanbul’un gözde yerlerinden biri olan Üsküdar’da, sahil şeridinde yerlere atılan çekirdek kabuklarının görüntüsü, yeni bir karar alınmasına sebep oldu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuyla ilgili alınan kararı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Türkmen yapmış olduğu paylaşımda, "Bizim için zor ama zorunlu bir karar oldu bu; Harem'den Küçüksu'ya kadar, Üsküdar Sahil Hattı'nda çekirdek yemek artık yasak. Bu konuda sizlerden anlayış ve işbirliği bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yasağa uyulmazsa ceza kesilecek

Belediyenin almış bu karara uyulmaması durumunda ceza kesileceğini de belirten Türkmen, "Arzu etmeyiz ama yazılacak cezalar, engelli hizmetleri için oluşturduğumuz bir fona aktarılacak" paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@