Uyarılara kulak asmadı! Virüsten ölmeyi bekliyorum diyerek şok etti

Tüm dünyada görülen ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını nedeniyle, yetkililerin evde kal çağrılarına kulak asmayan Esenyurt halkı park ve bahçelere akın etti. 

GÜNDEM 16.04.2020, 11:24 Sinem Ramazanoğlu
Uyarılara kulak asmadı! Virüsten ölmeyi bekliyorum diyerek şok etti

İstanbul Esenyurt’ta güneşli havayı fırsat bulan vatandaşlardan yaşlısıda gencide parkları dolup taşırdı. Evde kal uyarılarına kulak asmayan vatandaşlardan biri, "Evde oturmaktan çok sıkıldım. Bizde günümüzü bekliyoruz virüs kapıp ne zaman öleceğiz" şeklinde konuşarak şaşkınlık yarattı.

Piknik yaptılar

banner32
Binlerce insanın hayatını kaybettiği koronavirüs salgını nedeniyle yetkililerin evde kal çağrılarına rağmen evlerde durmayan Esenyurt halkı, güneşli havayı fırsat bilerek park ve bahçelere akın etti. Yaşanan durumun ciddiyetini farkına varmayan vatandaşların bazıları ise, yol kenarında bulunan yeşillikler üzerinde piknik yaptı. Maskeleri olmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlar şaşkınlık yarattı.

"Günümüzü bekliyoruz virüs kapıp ne zaman öleceğiz diye"

20 yaş altı ve 60 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilmesine rağmen evlerde durmayan vatandaşlar sokağa çıkmaktan vazgeçmedi. Esenyurt polis ekipleri tarafından sıkı denetim olmasına rağmen güneşli havada park ve bahçelere akın eden vatandaşların uyarıları hiçe saymaları şaşkınlık yarattı. Parkta bulunan vatandaşlarda maske olmadığı ve sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı görüldü. Parkta arkadaşlarıyla buluşup çay içen vatandaşlardan birinin kullandığı sözler adeta şok etkisi yarattı. 

Virüse yakalanıp ne zaman öleceğiz diye bekliyoruz şeklinde konuşan vatandaş, "Evde oturmaktan çok sıkıldım. Bizde günümüzü bekliyoruz virüs kapıp ne zaman öleceğiz diye. Virüsten ölelim ne yapalım. Evde otursak da dışarı çıksak da bu virüse yakalanıyor. Bizde onun için dışarıya çıkıyoruz" şeklinde konuşarak şaşkınlık yarattı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@