Uzaktan eğitimin ilk gününde tepki çeken görüntüler hakkında MEB Selçuk’tan açıklama geldi

Uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idam görüntülerinin öğrencilere izletilmesine gelen tepkilerle ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "O görüntüleri ben de onaylamıyorum" şeklinde konuştu.

GÜNDEM 23.03.2020, 17:21 Sinem Ramazanoğlu
Uzaktan eğitimin ilk gününde tepki çeken görüntüler hakkında MEB Selçuk’tan açıklama geldi

Ülkemizde de görülen koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı uzaktan eğitim sistemine geçildi. Uzaktan eğitimin ilk gününde ders aralarında çocuklara eski Başbakan Adnan Menderes’in idamının verilmesine velilerden tepki yağdı. Tepkiler üzerine konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "O görüntüleri ben de onaylamıyorum" diyerek gösterilen tepkilere hak verdi.

"Görüntüleri bende onaylamıyorum"

Herkes tarafından tepki çeken görüntüler hakkında açıklama yapan Bakan Selçuk, "Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkin saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"Bu konuda sizlerden anlayış rica ediyorum"

Yayınlanan görüntüler için anlayış bekleyen Bakan Selçuk, "Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam" şeklinde ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@