Vaka sayısının arttığı o ilde yasağın nasıl delindiği ortaya çıktı

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre akrabalarına bayram ziyaretine gitmek isteyen ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı gidemeyen vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak hastaneye gitmek için izin istiyor, daha sonrada hastane yerine akraba ziyaretine gidiyor.

GÜNDEM 25.05.2020, 21:41 Şener Koştu
Vaka sayısının arttığı o ilde yasağın nasıl delindiği ortaya çıktı

Ülkemizin 81 ilinde yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı süresince sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Van'da sokağa çıkma yasağını delerek akraba ziyareti yapmak isteyenlerin, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri, ancak hastane yerine akraba ziyaretine gittiklerinin ortaya çıkması şok etti. 

Gerekli Önlemler Alındı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Van Valiliği, "Ramazan Bayramı boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında ilimizde yaşayan bazı vatandaşlarımız, 112 Acil Komuta Merkezi'ni arayarak hastaneye gitmek için izin istemektedir. Bu vatandaşlarımıza hastaneye gitmeleri için izin verilse de hastaneye gitmek yerine akrabalarına bayram ziyaretine gittikleri tespit edilmiştir. Bu amaçla izin almak için 112 Acil Komuta Merkezi'ni yoğun bir şekilde arayan vatandaşlarımız, hattın kilitlenmesine neden olmuşlardır. Bu asılsız ihbarlar nedeniyle gerçekten acil tıbbi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız ise 112 Acil Komuta Merkezi'ne ulaşamamakta ve mağdur olmaktadır. Hayati önem arz eden bu konuda asılsız ihbar yaparak sistemi kötüye kullanan vatandaşlarımız uyarılmıştır. Sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın hakkının gasp edilmemesi insani bir tutumdur." ifadelerine yer verdi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@