Van'da korkutan deprem

Van'a bağlı Tuşba ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem, halkta korku ve paniğe neden oldu.

GÜNDEM 03.04.2020, 13:05 03.04.2020, 15:16 Şener Koştu
Van'da korkutan deprem

Van'a bağlı Tuşba ilçesinde bu sabah saat 08.44 sularında bir deprem meydana geldi. Acil Durum ve Afet Yönetimi (AFAD), Tuşba ilçesinde meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.7, derinliğini 12.99 kilometre olarak açıkladı. Depremle ilgili sosyal medyada paylaşımda bulunan vatandaşlar, depremi şiddetli şekilde hissettiklerini ifade ettiler.  

Çevre İlçelerde Hissetti

banner32
Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin merkez üssünü Tuşba ilçesinin Çolpan Mahallesi civarı olarak açıkladı. Tuşba ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem, Van merkez ile çevre ilçelerde de hissedildi. Deprem bölgesinden gelen ilk bilgilere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Kandilli 4.9 Olarak Bildirdi

Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen depremle ilgili bir açıklamada Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü yaptı. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre Tuşba ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Tuşba ilçesinin Ermişler Mahallesi.     

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@