Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde, kaçak göçmenlerin içinde bulunduğu tekne Van Gölü'nde battı. Korkunç olayda 7 kişi hayatını kaybederken 64 düzensiz göçmen kurtarıldı.

GÜNDEM 26.12.2019, 11:30 26.12.2019, 13:02 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı

Bitlis'in Adilcevaz ilçesi yakınlarında meydana gelen olayda düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı. Van Gölü'nde batan teknenin içerisinde bulunan 7 kişi hayatını kaybederken 64 kişi yaralandı.

Bitlis Valiliği açıklama yaptı

banner32
Olayla ilgili olarak Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada 26 Aralık 2019 Perşembe günü sabah saatlerinde Adilcevaz ilçesine bağlı Erikbağı ve Karşıyaka köyleri arasında Van Gölü kıyısında bir alanda Afganistan, Pakistan ve Bangladeş uyruklu kaçak göçmenleri taşıyan teknenin kıyıya yanaşmak isterken alabora olması sonucunda ilk belirlemelere göre 5 kişinin olay yerinde ölü bulunduğu, 2 kişinin ise kaldırıldıkları Adilcevaz Hastanesinde hayatını kaybettiği ve toplamda 7 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

64 göçmen kurtarıldı

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamanın devamında olayda 64 kişinin barınma ve bakım ihtiyaçlarının giderilmesi aynı zamanda resmi işlemlerin yürütülmesi üzere Adilcevaz ilçe merkezine ve Ahlat ve Tatvan’da bulunan hastanelere nakledildiğini ifade edildi. Olay yerinde AFAD ve jandarma ekipleri ile birlikte emniyetin dalgıç ekipleri tarafından arama ve kurtarma faaliyetlerinin yürütüldüğünün belirtildiği açıklamada, olayla ilgili olarak idari ve adli soruşturma başlatıldığı dile getirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@