Van’da 2 dakika arayla korkutan depremler

Van Tuşba ilçesi 2 dakika arayla peş peşe sallandı. Dünde korkutan bir depremin meydana geldiği Van’da 4.1’lik ve 3.7’lik depremler meydana geldi.

Van’da 2 dakika arayla korkutan depremler

Van Tuşba ilçesi 2 dakika arayla peş peşe sallandı. Dünde korkutan bir depremin meydana geldiği Van’da 4.1’lik ve 3.7’lik depremler meydana geldi. Dün Türkiye-İran sınırında yaşanan deprem Van’da da hissedilmiş ve depremin büyüklüğü 4.7 olarak ölçülmüştü. Dün meydana gelen depremin ardından gece saatlerinde 2 dakika arayla depremler yaşandı.

2 Dakika Arayla Deprem Meydana Geldi

Dün Türkiye-İran sınırında akşam saatlerinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem Van’da da hissedilmişti. Dün meydana gelen depremin ardından Van Tuşba ilçesinde sadece 2 dakika arayla depremler yaşandığı belirtildi. Tuşba ilçesinde meydana gelen depremin Van merkez ve Hakkari’de de hissedildiği öğrenildi.

AFAD’dan Deprem Açıklaması

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Van Tuşba ilçesinde saatler 23.16’yı gösterdiği sıralarda 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremden sadece 2 dakika sonra saatler 23.18’i gösterirken 3.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği belirtildi. İlk yaşanan 4.1 büyüklüğündeki depremin yerin 10.14 kilometre derinliğinde yaşandığı hemen arkasından meydana gelen depremin ise yerin 7.77 kilometre derinliğinde yaşandığı aktarıldı.

Kandilli Rasathanesi Depremin Büyüklüğünü 4.0 Olarak Açıkladı

Kandilli Rasathanesi ise meydana gelen ilk depremin büyüklüğünü 4.0 olarak açıkladı. Depremin derinliği ise 5.0 olarak ölçüldü.

Dün Başkale’de Deprem Meydana Gelmişti

Van’ın İran sınırında dün meydana gelen deprem Başkale ilçesinde hissedilmiş ve saatler 21.02’yi gösterdiği sıralarda meydana gelen depremin büyüklüğü 4.7 olarak ölçülmüştü. Van ve çevre illerde de etkisini hissettiren deprem vatandaşlara kısa süreli panik yaşatmış ve korkan vatandaşlar kendini sokağa atmıştı.

Yorumlar (1)
Memet 1 ay önce
Allah korusun