Van’da şehit olan 7 kahraman polisimizin kimlikleri belli oldu!

Van’da keşif için havalanan uçağın görevden dönerken Artos Dağına çarpması sonucunda kırıma uğradı.

GÜNDEM 16.07.2020, 11:41 16.07.2020, 11:46 Sema Topbaş
Van’da şehit olan 7 kahraman polisimizin kimlikleri belli oldu!

Van’da keşif için havalanan uçağın görevden dönerken Artos Dağına çarpması sonucunda kırıma uğradı. Uçağın içerisinde yer alan 2’si pilot 5 teknik personel olmak üzere 7 kişi şehit düştü. Emniyet tarafından şehit olan 7 kahramanın kimlikleri açıklandı.

Şehitlerimizin Kimlikleri Açıklandı

Van’da keşif için havalanan ve görevden dönerken Artos Dağına çarparak kırıma uğrayan uçağın içerisinde bulunan 2 ‘si pilot 5 teknik personel olmak üzere 7 kişi şehit oldu. Türkiye’nin yüreğini yakan acı olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, kahraman şehitlerimizin kimliklerini açıkladı.

Şehit Olan 7 Polisin Kimlikleri

banner32
Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı olan insanlı keşif uçağının Van’da Artos Dağına çarparak kırıma uğradığını aktaran Emniyet Genel Müdürlüğü, şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dilerken Twitter’dan yapılan paylaşımda kırıma uğrayan uçakta şehit olan kahraman polislerin isimleri de açıklandı. EGM’nin paylaşımında, şehit pilot komiser Gökhun Mete Altunbaş, şehit pilot komiser yardımcısı Semih Güzelay, şehit uçak teknisyeni polis memuru Mustafa Keskin, şehit polis memuru Onur Ramazan Bayram ve şehit polis memuru Burak Derya’nın fotoğrafları yer aldı.

Van Şehitleri

İçişleri Bakanı Soylu’dan Açıklama

Yaşanan acı olayla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz saat 18.35 sularında Van Ferit Melen Havalimanı’ndan kalktığını söylediği uçağın içerisinde 2’si pilot 7 emniyet mensubunun yer aldığını ve uçakla son olarak saat 22.32 sularında en son Başkale üzerinde olduğu anlarda irtibat sağlandığını uçağın dönüşte olduğunun ifade edildiğini söyledi. Saat 22.45 sularında uçakla hem radar hem de iletişim tespitinin tamamen kesildiğini söyleyen Soylu, gelen bir ihbar üzerine Gevaş civarında hem havadan hem de karadan arama çalışmalarına başlandığını ve gece saat 03.00 sularında 7 emniyet mensubunun bulunduğu uçağın Artos Dağı’na çarparak kırıma uğradığını, 2’si pilot olmak üzere 7 polisin şehit olduğu haberinin kendilerine ulaştığını ifade etti. Görev şehitlerimiz diyen Soylu, ‘Allah rahmet eylesin, milletimizin başı sağ olsun’ sözlerine yer verdi.

Süleyman Soylu
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@