Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen kaymakama ödül gibi ceza!

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, topraklarının kamulaştırılmasına tepki gösteren bir vatandaşa, "Terbiyesizlik yapma lan" demesinin ardından görev değişikliği yapılarak Bilecik Vali Yardımcısı olarak atandı.

GÜNDEM 14.07.2020, 11:57 14.07.2020, 14:10 Sinem Ramazanoğlu
Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen kaymakama ödül gibi ceza!

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu’nun, topraklarının kamulaştırılmasına tepki gösteren bir vatandaşa kullandığı, "Terbiyesizlik yapma lan" sözlerinin ardından Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi görev değişikliği yapılmasına karar verdi. Yunus Fatih Kadiroğlu, alınan karar sonrası Bilecik Vali Yardımcısı olarak atandı. Atama sonrası ‘Ödül gibi ceza’ şeklinde tepki geldi.

Bilecik Vali Yardımcısı olarak atandı

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, topraklarının kamulaştırılmasına tepki gösteren bir vatandaşa, "Terbiyesizlik yapma lan" demesinin ardından Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi tarafından görev değişikliği yapılmasına karar verildi. Kadiroğlu alınan karar sonrası Bilecik Vali Yardımcısı olarak yeni görevinin başına geçti.

banner32
Öte yandan, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

İçişleri Bakanlığından açıklama

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığından bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Buna göre, Bakanlık merkezinde görevli 20 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilirken beş kaymakam ve üç vali yardımcısı merkez teşkilatında değişik görevlere getirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@