Yalova Belediyesi'ndeki milyonluk yolsuzlukta başkan yardımcısı tutuklandı

Yalova Belediyesi'ndeki milyonluk yolsuzluk davasında Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş ve Muhasebe personeli Reşat Ergin çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

GÜNDEM 13.02.2020, 18:21 Şener Koştu
Yalova Belediyesi'ndeki milyonluk yolsuzlukta başkan yardımcısı tutuklandı

Yalova Belediyesi’nde milyonluk yolsuzluk iddiaları üzerine belediyeye operasyon düzenlenmiş ve belediyenin mali işler müdürü ile muhasebe elemanı tutuklanmıştı. Söz konusu yolsuzluk iddiaları ile ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’te çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Suç Duyurusunu Belediye Başkanı Yaptı

banner32
Kurumun muhasebe biriminde görev yapan Reşat Ergin, kasada bulunan 1 milyon 21 bin lirayı zimmetine geçirerek ortadan kaybolunca Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu üzerine belediyenin banka hesapları yetkililer tarafından incelemeye alınınca Reşat Ergin’in, düzenli aralıklarla bir paravan şirkete para aktardığı belirlendi.   

Üç Tutuklama

Yürütülen yolsuzluk soruşturmasında belediyede Mali İşler Müdürü olarak görev yapan Şenay Reyhan Kaş ve yolsuzluğun ortaya çıkmasının ardından firar eden Reşat Ergin, gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Ergin ve Kaş hakkında mahkeme ‘zimmet ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından tutuklama kararı verdi. Reşat Ergin ifadesinde soruşturmaya mevzu bahis 32 işlemin hepsinin Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in talimatıyla yapıldığını iddia etmesi üzerine Güleç ve iki kişi daha gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Başkan Yardımcısı Güleç, sorgusu tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Başkan Yardımcısı Güleç hakkında çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklama kararı verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@