Yemek Sepeti'nden koronavirüse karşı 1 milyon lira bağış

Yemeksepeti, koronavirüse karşı canları pahasına mücadele eden doktor ve sağlık personelleri için Sağlık Bakanlığı'nda 1 milyon lira bağışta bulundu. Bağışı yapıldığı bilgisini Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın duyurdu.

GÜNDEM 20.03.2020, 17:20 Faruk Yalçınkaya
Yemek Sepeti'nden koronavirüse karşı 1 milyon lira bağış

Koronavirüs salgını tehdidine karşı mücadelede, iş dünyasına da büyük görev düştüğüne hiç şüphe yok. Ülkemizde daha önce birçok dev firma virüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında mağazalarını kapalı tutacaklarını bilgisini vermişti. Dünya genelinde de markalar, yaptıkları iletişim kampanyaları vb. hamlelerle kurumsal sosyal sorumluluk tarafında üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor.

banner32
Türkiye’de de bunun en önemli örneklerinden birini Yemeksepeti sergiledi. Sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle bilinen Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan doktor ve personelin ihtiyacı olan ekipmanın temininde kullanılmak üzere 1.000.000 TL” bağışladıklarını açıkladı ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı da mention’layarak “Sonuna kadar yanınızdayız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@