Yeni kimlikler için son yenileme tarihi açıklandı

Yeni yılın yaklaşmasıyla kimlik yenileme işlemlerinin yıl sonunda biteceğine dair iddialar son günlerde hızla yayılmış ve vatandaşlar nüfus müdürlüklerine akın etmeye başlamıştı. Sinop, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kimliklerin 2023 yılına kadar değiştirilebileceği duyurusu yapıldı.

Yeni kimlikler için son yenileme tarihi açıklandı

Yeni yılın yaklaşmasıyla kimlik yenileme işlemlerinin yıl sonunda biteceğine dair iddialar son günlerde hızla yayılmış ve vatandaşlar nüfus müdürlüklerine akın etmeye başlamıştı. Sinop, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kimliklerin 2023 yılına kadar değiştirilebileceği duyurusu yapıldı. Yeni kimlikler için son tarihin yılsonu olduğu gibi iddiaları duyan binlerce vatandaş nüfus müdürlüklerine adeta akın etti. Randevulu sistemle kimlik yenileme işlemlerini devam ettiren nüfus müdürlükleri çalışanları vatandaşların yoğun talebi sonucunda oldukça zorlandı. Konuyla ilgili beklenen açıklama geldi.

2023 Yılına Kadar Değişim Yapabilirsiniz

Yeni kimlik çıkartmak için ödeme şekilleri çeşitli durumlarda farklılık gösterebiliyor. TC kimlik belgesi veya eski düzende nüfus cüzdanı olarak adlandırılan belgeyi kaybedenler yeni kimlik başvurusunda 22,50 TL öderken çipli kimlik kartını kaybedenler 45 TL gibi bir ödeme yapıyor. TC kimlik belgesi ise 2023 yılına kadar değiştirilebilecek.

Sinop Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nden Açıklama

Son günlerde çıkan asılsız haberler sonucunda yaşanan yoğunluk sebebiyle açıklama yapan Sinop Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, vatandaşların çıkan asılsız haberlere itibar etmemesi gerektiğini halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının TC kimlik kartı alana kadar geçerli olacağını ve sürücü belgelerinde de mevcut uygulamada herhangi bir değişim yapılmadan yenileme işlemlerinin devam edeceğini belirtti. Öte yandan yapılan açıklamada, TC kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaportlarda değerli kağıt ve harç bedelinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içinde yeniden değerleme oranı ile artarak güncelleneceği bilgisi de verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@