Yoğun kar yağışı nedeniyle karayolunda ulaşım tamamen durdu

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Kahramanmaraş - Kayseri karayolunda ulaşım çift yönlü sağlanamıyor. Ekiplerin, yolu trafiğe açmak için çalışmaları sürüyor.

GÜNDEM 25.12.2019, 17:22 Şener Koştu
Yoğun kar yağışı nedeniyle karayolunda ulaşım tamamen durdu

Kahramanmaraş – Kayseri karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım tamamen durdu.

Uzun Araç Kuyrukları Oluştu

Yoğun kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkisini sürdürürken, Kahramanmaraş – Kayseri karayolunun Tekir Mahallesi Tüneller Bölgesi ile Göksun ilçesi arasında trafik çift yönlü olarak tamamen durdu. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilerleyemeyen ağır vasıtalı taşıtlar, kayan tırlar ve meydana gelen maddi hasarlı trafik kazalarından dolayı ulaşım sağlanamıyor. Kapanan karayolunda uzun araç kuyruklarının oluştuğu gözlenirken, karayolları, Göksun ve Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler tarafından karayolunun ulaşıma açılması için sürdürülen yoğun çalışma devam ediyor.

Trafik Ekipleri Denetimlerini Sürdürüyor

Kahramanmaraş ve Göksun trafik ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürürken, Andırın ilçesi kavşağı ile Göksun ilçesi girişinde zincir, takoz ve çekme halatı olmayan araçların seyahatine izin vermiyor. Ayrıca yoğun kar yağışından dolayı elektrik kesintisi yaşanan Göksun ilçesine elektrik verilmesi için çalışmalar sürüyor.

Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Kayseri’ye bağlı Yahyalı ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı evlerinde mahsur kalan diyaliz hastası Ümmügülsüm Temel ile Kamil Ceyhan, 112 Acil Sağlık ekiplerinin 5 buçuk saat süren mücadelesinin ardından hastaneye ulaştırılarak tedavilerine başlandı. Kayseri’nin birçok ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı adeta kitledi. İlçelere bağlı köylere ise ulaşım sağlanamıyor.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@