Yolcu otobüsünde corona paniği! Yolcunun testi pozitif çıktı

İstanbul'da koronavirüs testi yaptırdıktan sonra testin sonucunu beklemeden yolcu otobüsüne binerek Diyarbakır'a gitmekte olan yaşlı kadın, testinin sonucunun pozitif olduğunu otobüste seyir halinde iken öğrendi.

GÜNDEM 04.06.2020, 17:16 Şener Koştu
Yolcu otobüsünde corona paniği! Yolcunun testi pozitif çıktı

İstanbul’dan hareket ettikten sonra Diyarbakır’a seyir halinde olan yolcu otobüsünde seyahat eden Süreyya Ç. isimli yolcu, seyahat öncesi yaptırdığı yeni tip koronovirüs testinin pozitif çıktığını öğrendi. Süreyya Ç.’yi en yakın hastaneye götüren otobüs, daha sonra yoluna devam etse de Bolu’da durdurularak yolculara yeni tip koronavirüs testi yapıldı.

Muavine Söyledi

İstanbul’da 2 gün evvel Covid-19 testi yaptıran ancak test sonucunun çıkmasını beklemeden Diyarbakır’a giden yolcu otobüsüne binerek Diyarbakır’a gittiği esnada koronavirüs testinin pozitif çıktığını hastaneden gelen telefonla öğrenen Süreyya Ç., sağlık durumu hakkında yolcu otobüsünün muavinine bilgi verdi. O anda Sakarya’ya bağlı Sapanca gişelerinde olan yolcu otobüsü istikametini değiştirerek Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi. Burada karantina alınan Süreyya Ç.’nin tedavisine başlandı.

Otobüs Bolu Gişelerde Durduruldu

Koronavirüs testi pozitif çıkan yolcuyu hastaneye bıraktıktan sonra yoluna devam eden yolcu otobüsü hakkında emniyet ekipleri, Bolu emniyetine gereken bilgileri verince otobüs şoförü aranarak durum hakkında bilgilendirildi. Daha sonra polis ve sağlık ekipleri Bolu gişelerde yolcu otobüsünü beklemeye başladı. Bolu’daki TEM yolu Batı gişelerinde durdurulan yolcu otobüsü, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi’ne götürüldü. Araçta seyahat eden yolculara yeni tip koronavirüs testi yapılacağı öğrenildi.    

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@