Yurt dışından dönen 15 bin 756 kişi hala karantinada! Bakan açıkladı

Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında yurt dışından Türkiye’ye getirilen ve 14 gün kuralı kapsamında karantina süreci geçiren 15 bin 756 kişinin hala KYK yurtlarında olduğu belirtildi. 

GÜNDEM 04.04.2020, 12:24 04.04.2020, 13:16 Sema Topbaş
Yurt dışından dönen 15 bin 756 kişi hala karantinada! Bakan açıkladı

Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında yurt dışından Türkiye’ye getirilen ve 14 gün kuralı kapsamında karantina süreci geçiren 15 bin 756 kişinin hala KYK yurtlarında olduğu belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından ülkemize getirilen 15 bin 756 vatandaşın hala KYK yurtlarında karantinada olduklarını aktardı.

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu son yaptığı açıklamasında, dünya geneline yayılan ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle yurt dıından Türkiye'ye getirilen 15 bin 756 vatandaşın hala KYK yurtlarında karantina altında olduğunu belirtti. Bakan Kasapoğlu, toplamda 51 ilde 78 yurdun karantina yurdu olarak hizmet verdiğini ifade etti.

Yurt Çalışanlarına Teşekkür Etti

banner32
Çin Vuhan kentinde başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınıyla Türkiye'nin de en titiz şekilde mücadelesini sürdürdüğünü aktaran Kasapoğlu, bu süreçte başta Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olmak üzere tüm ilgili kurumlarda sürekli olarak gerçekleştirilen toplantılar kapsamında salgına karşı alınacak önlemlerin sürekli olarak güncellendiğini belirtti. Koronavirüs salgınına karşı devletin tüm kurumlarının büyük bir gayretle çalıştığını beliten Kasapoğlu, bu kritik sürecin hep birlikte atlatılacağını ifade ederek yurt çalışanlarına da bu süreçte gösterdikleri gayret ve fedakarlıklar için teşekkürlerini iletti.

51 İlde Toplamda 78 Yurt Tahsis Edildi

Açıklamalarına devam eden Bakan Kasapoğlu, şu anda yurt dışından Türkiye'ye gelen toplamda 20 binin üzerinde olan vatandalar için bakanlık yurtlarının tahsis edildiğini aktardı. 51 ilde toplamda 78 yurdun yurt dışından gelen vatandaşlar için tahsis edildiğini belirten Kasapoğlu, bu süreçte karantina gününü tamamladıktan sonra evine dönen vatandaşlar haricinde KYK yurtlarında karantinada olan 15 bin 756 vatandaşın bulunduğunu dile getirdi. Bu süreç kapsamında vatandaşlar için karantina bölgesi olarak tahsis edilen yurtlardaki toplam oda sayısı 26 bin 586 olarak belirtirken yurtların kapasitesinin 93 bin 145 olduğu aktarıldı. Öte yandan yurtlarda karantina süreci devam eden vatandaşların her birinin kurallar gereği ayrı odalarda tutulduğu bilgisi de paylaşıldı.

Sağlık Çalışanları İçin Bütün İmkanlar Seferber Edildi

Bu süreçte en büyük fedakarlığı yapan sağlık çalışanları için 43 ilde toplamda 666 yurdun hazır hale getirildiğini belirten Bakan Kasapoğlu, bakanlığa bağlı olan yurrtlarda şu anda 2 bin 369 sağlık çalışanına hizmet verdildiğini ve bu süreç boyunca tüm özverileriyle çalışan sağlık çalışanları için tüm imkanların seferber edildiğini ifade etti.

Yorumlar (1)
Tt 4 ay önce
Allah belasını versin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@