Yurt dışından getirilerek karantina altına alınacak öğrenci sayısı açıklandı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, toplamda 8 ülkeden 3 bin 358 öğrencinin Türkiye’ye getirilerek karantina altına alınacağını duyurdu.

GÜNDEM 21.03.2020, 21:41 21.03.2020, 22:35 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Yurt dışından getirilerek karantina altına alınacak öğrenci sayısı açıklandı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, toplamda 8 ülkeden 3 bin 358 öğrencinin Türkiye’ye getirilerek karantina altına alınacağını duyurdu. Toplamda 8 ülkeden getirilecek olan öğrencilerin Sakarya ve Samsun’daki yurtlarda karantina altına alınacağı açıklandı.

3 Bin 358 Öğrenci Gelecek

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamaya göre, yurt dışından toplamda 8 ülkeden 3 bin 358 öğrenci Türkiye'ye getirilecek. Toplamda 8 ülkeden getirilecek olan 3 bin 358 öğrencinin Sakarya ve Samsun'da bulunan önceden hazırlanacak olan yurtlarda karantina altına alınacağı belirtildi.

Samsun ve Sakarya'daki Yurtlarda Karantinaya Alınacaklar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan yapılan son açıklamaya göre, Türkiye'nin uçuş yasağı koyduğu bazı ülkelerdeki Türk öğrencilerin obulundukları yerlerdeki başkonsolosluklara tahliye başvurularında bulunduklarını bu başvurular sonucunda Bakanlık tarafından bir çalışma yürütüldüğünü ve İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Türk öğrencilrin ülkemize tahliyerlerini gerçekleştirme kararı aldıklarını belirtti. Yurt dışından ülkeye tahliye edilecek toplamda 3 bin 358 öğrencinin ülkeye geldikleri andan itibaren Samsun ve Sakarya'da önceden belirlenmiş olan yurtlara yerleştirerek kaantina altına alınacaklarını belirtti. 

Ayrıntılar Geliyor...
 

Yorumlar (0)