Yurt dışından Türkiye’ye getirilen kişinin skandal paylaşımına soruşturma açıldı

Yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Budapeşte'den Bingöl'e getirilen 123 yolcudan biri, sosyal medya hesabından Bingöl iline hakaret eden paylaşımda bulununca Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

GÜNDEM 23.04.2020, 12:42 Şener Koştu
Yurt dışından Türkiye’ye getirilen kişinin skandal paylaşımına soruşturma açıldı

Yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında yurt dışında yaşayan ve ülkemize gelmek isteyen vatandaşlarımız, düzenlenen özel seferlerle yurda getirilerek 14 gün boyunca karantina altına alınıyor. Bu kapsamda yaşadığı Macaristan’dan Bingöl’e getirilerek karantina altına alınan bir vatandaşımız, twitter hesabından ‘Budapeşte – Bingöl seferine tanıklık ettim resmen. Pasaportumdan bu kara lekeyi nasıl silerim.” şeklinde paylaşımda bulunarak Bingöl ilimize hakaret edince Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, skandal paylaşım hakkında soruşturma başlattı.

Alenen Aşağılama Suçu İşledi

banner32
Macaristan’dan Bingöl’e getirilen ve 14 gün boyunca karantina altına alınan 123 yolcudan P.P. adındaki bir vatandaşımız, twitter hesabından yaptığı skandal paylaşımla sosyal sınıf, din, ırk, cinsiyet, mezhep ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçunu işledi. Söz konusu kişi hakkında Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Başsavcılık Açıklama Yaptı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, “Dün gece yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den Bingöl’e uçakla getirilen 123 yolcu ilimizde 14 gün boyunca karantinaya alındı. Bu yolcular içerisinde yer alan P.P. adındaki bir vatandaş, twitter hesabından yaptığı paylaşımla halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, cinsiyet, mezhep veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağıladı. Söz konuu kişi hakkında alenen aşağılama suçundan soruşturma başlatıldı.” ifadelerine yer verdi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@