Perşembe , Ağustos 9 2018

Güzel ve Bakımlı Tırnaklar İçin Püf Noktalar


Kadınların günlük bakım rutinlerinde saç maskeleri yüz ve vücut bakımları boş vakit bulundukça yapılan ve doğru karışımlar yapıldığı taktirde olumlu sonuçlar görmek mümkün oluyor. Saç, yüz ve vücut bakımı önemli ve gerekli olduğu kadar tırnak bakımı da bir o kadar da önemli ve gereklidir. Kadın ve erkeklerde de olmak üzere tırnak bakımı insanların merkezinde yer almalıdır.

Tırnak bakımı birçok kadın için önemli olsa da bazen arka plana atılabiliyor. İşte bakımlı ve sağlıklı tırnaklar için ipuçları…

TIRNAKLARI NEMLENDİRİN

Tırnakları düzenli şekilde nemlendirerek ve masaj yaparak tırnakların sağlıklı uzamasına yardımı çok olacaktır. Nem kaybından dolayı tırnaklar da kırılma, çatlamaya meydana gelebilir.

SIK ASETON KULLANANLAR DİKKAT!

Eğer ki kırılgan hassas tırnak yapısına sahipseniz aseton kullanımından uzak durun deneyimler ve araştırmalar sonucu tırnakların kırılganlaşmasına neden olduğu belgelenmiştir.

VİTAMİN TAKVİYELERİ ALIN

Birçok araştırma sonucu, biyotin alımı ( B vitamin üyesi) tırnakların daha kalın, güçlü ve kırılmasını önlediği gözlemlenmiştir. Vitaminsiz kalmak birçok şeyi etkilediği gibi tırnağı da etkilemektedir. Meyve sebze et ve süt ürünlerin tüketilmesine dikkat edilmelidir.

TÖRPÜNÜZÜN SERT OLAMAMASINA ÖZEN GÖSTERİN

Sert törpü kullanımı tırnaklarınıza da hasar yaratabilir. Eski törpülerden kaçının çelik törpü kullanımı tırnağın kırılmasına yırtılma ve çatlamasına neden olacaktır. Bunun yerine kağıt törpü kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Doğru törpülemeye de özen göstermeniz gereklidir. Aşağı yukarı törpüleme yerine tek yöne doğru törpülemeniz daha verimli olacaktır.

About admin

Check Also

Güzellik ve Yüz Bakımında Yeni Akım: Simli Yüz Maskesi!

Güzellikleri ve bakımlarına özen gösteren tek canlı kuşkusuz ki kadındır. Kadınlar erkeklere nazaran güzelliklerine ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir