UEFA Avrupa Ligi'nde Gruplar Belli Oldu

UEFA Avrupa Ligi gruplarında Türkiye'yi temsil edecek Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin rakipleri belirlendi.

Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirilen Avrupa Ligi grupları kura çekiminde Beşiktaş 2'nci, Fenerbahçe 3'üncü torbada yer aldı.

Fenerbahçe, A Grubu'nda Hollanda'dan Ajax, İskoçya'dan Celtic ve Norveç'ten Molde ile eşleşti.

H Grubu'nda yer alan Beşiktaş'ın rakipleri ise Portekiz'den Sporting Lizbon, Rusya'dan Lokomotiv Moskova ve Arnavutluk'tan Skenderbeu oldu.

UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları 17 Eylül'de başlayıp, 10 Aralık'ta sona erecek. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.

Türkiye'nin kupadaki diğer temsilcileri Trabzonspor, Makedon ekibi Rabotnicki'ye, Medipol Başakşehir ise Hollanda takımı AZ Alkmaar'a 3. ön eleme turunda yenilerek gruplara kalma şansını yitirmişti.

GRUPTA İLK İKİ SIRA TUR ATLAYACAK

UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.

Takımlar, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Kupada 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs'ta İsviçre'nin Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.

Kura çekimine göre ilk maçların 17 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:

A Grubu:

Ajax (Hollanda),

Celtic (İskoçya),

Fenerbahçe (Türkiye),

Molde (Norveç)

B Grubu:

Rubin Kazan (Rusya),

Liverpool (İngiltere),

Bordeaux (Fransa),

Sion (İsviçre)

C Grubu:

Borussia Dortmund (Almanya),

PAOK (Yunanistan),

Krasnodar (Rusya),

Gebele (Azerbaycan)

D Grubu:

Napoli (İtalya),

Club Brugge (Belçika),

Legia (Polonya),

Midtjylland (Danimarka)

E Grubu:

Villarreal (İspanya),

Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti),

Rapid Wien (Avusturya),

Dinamo Minsk (Belarus)

F Grubu:

Olympique Marsilya (Fransa),

Braga (Portekiz),

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti),

Groningen (Hollanda)

G Grubu:

Dnipro (Ukrayna),

Lazio (İtalya),

Saint-Etienne (Fransa),

Rosenborg (Norveç)

H Grubu:

Sporting Lizbon (Portekiz),

Beşiktaş (Türkiye),

Lokomotiv Moskova (Rusya),

Skenderbeu (Arnavutluk)

I Grubu:

Basel (İsviçre),

Fiorentina (İtalya),

Lech (Polonya),

Belenenses (Portekiz)

J Grubu:

Tottenham (İngiltere),

Anderlecht (Belçika),

Monaco (Fransa),

Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu:

Schalke 04 (Almanya),

APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi),

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti),

Asteras (Yunanistan)

L Grubu:

Athletic Bilbao (İspanya),

AZ Alkmaar (Hollanda),

Augsburg (Almanya),

Partizan (Sırbistan)

28 Ağu 2015 - 16:02 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.




Anket Kanal İstanbul Yapılmalı Mı ?