Cüneyt Tanman'dan Melo, Burak ve Arda Açıklaması

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman; Felipe Melo, Burak Yılmaz ve Arda Turan hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cüneyt Tanman'ın açıklamaları...

Haber albümü için resme tıklayın

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman önemli açıklamalarda bulundu. Melo'nun 2. kamp dönemine katılmasını beklediklerini söyleyen Tanman, "Galatasaray'a yıldız isimler katılacak" dedi. Burak Yılmaz'ın santrafor istemediği için forvete transfer yapılmadığı iddialarını yalanlayan Tanman, Arda Turan'ı da istememe gibi bir lüksleri olmadığını vurguladı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşamını yitiren vatandaşlarımız için başsağlığında bulunarak sözlerine başlayan Tanman, "Maalesef ne söyleyeceğimi şaşırdım acı ve vahim bir olay. Ölenlere rahmet ailelerine de başsağlığı diliyorum" dedi. 

Transfer döneminde takımdan ayrılacağı iddiaları basında sıkça yer alan Melo'nun ilk hazırlık kampına katılmamasıyla ilgili olarak eleştirileri yanıtlayan Cüneyt Tanman, "2. kampa katılmasını bekliyoruz. Kampa katılıp katılmaması önemli. Takımla olan uyumu, Melo'nun hocasıyla yapacağı konuşma önemli olacaktır. Katılması beklenen bir konu. Katılmasa o başka bir süreç ve kendi şartlarında değerlendirilir" dedi. 

Melo'nun 2. kamp dönemine bırakılmasının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine ise Tanman, "Diğer milli takıma giden oyuncularla ilgili de bir süreç yaşandı. İlk kamp dönemi aslında kadronun biraz daha elenebilmesi için önemli. İlki değil 2. kamp dönemi daha önemli. Melo da kendi memleketinde bu kamp dönemine kadarki hazırlıklarını yapmıştır. Melo şimdiye kadar takıma önemli katkılar yapmış içten oynayan, hatta biraz fazla içten oynayan bir oyuncu. Katılırsa bu mücadelenin içinde olursa memnun oluruz. Ama bu kararı kendisi verecek. Burası Galatasaray kulübü. Onun kararına göre yol haritasını çizmemik lazım" diye konuştu.

"GALATASARAY'A YILDIZ İSİMLER KATILACAK"

Melo'ya tekliflerin yetersiz olduğu için takımda kaldığı yorumlarının hatırlatılması üzerine Cüneyt Tanman şu ifadeleri kullandı, "Yöneticilik, zaten sorun çözmekle alakalı bir şey. Mutlaka sorular var. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmak için çalışıyor. Her olay kendi zorluklarını barındırır. Özellikle Galatasaray taraftarı inanması gerekiyor ki; Galatasaray'ın menfaatleri için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Hem Hamza Hamzaoğlu hem de yönetim elinden gelen her şeyi yapıyor. Transferler konusunda öncelikle Galatasaray'ın diğer kulüplerle mukayese edildiğinde oyuncu izleme ve değerlendirme konusunda hep ileri olduğunu söyleyebilirim. Oyuncu belirleme konusunda sıkıntımız yok ama şartlarımız var. Galatasaray şampiyon bir takım, kupayı da almış, sezonu kupayla tamamlamış bir takım. Oynayan oyunculara bir ölçüde bir haksızlık düşünülebilir. Her takımın eksikleri var. Galatasaray, şampiyon olmuş bir takım. Tekrar bu başarılarını sürdürebilmeli. Bu başarıları sürdürebilmesi için takveiye yapacak. Yıldız  derken takım halinde tek kvücut olacak takımın içindeki yıldızlar çok daha önemli. Galatasaray'ın içinde çok önemli yıldızlar var. Yenileri de katılacak."

"BU YÖNETİMİN İSTENİLEN TRANSFERLERİ YAPMA POTANSİYELİ VAR"

2. kamp döneminin önemli olduğunu vurgulayan Cüneyt Tanman, "Bu dönemde 3 tane ciddi hazırlık maçımız var. Bu maçlar kadronun şekillenmesiyle alakalı daha net görüntü verecek. İkinci kamp dönemi 31 Temmuz'da bitiyor. Ondan sonra transfer için 1 ay daha vaktimiz var. Galatasaray'ın zaten 10 tane oyuncuya ihtiyacı yok. 2-3 nokta atışı yapacak ismi almaya çalışacağız, bu açıdan Galatasaraylıların kaygıya kapılmasına gerek yok. Gerekenler yapılacaktır. Kaygılar olacak ama kendi oyuncularımıza yıldızılarımıza güvenmemiz lazım. Önünde sıkıntı bulmuş bu yönetimin, istenilen transferleri yapma potansiyeli de var" diyerek taraftara umut dolu mesajlar verdi.  

BURAK YILMAZ'IN SANTRAFOR İSTEMEDİĞİ YORUMLARI...

Takımın golcü ismi Burak Yılmaz santrafor transferi istemediği yönündeki haberleri de yalanlayan Cüneyt Tanman, "Oyuncuların, direk olarak basınla karşı karşıya gelmesi doğru bir şey değil. Ciddi bir kulübün transfer pomlitikasının oyuncularla ilişkisi olmaması gerekiyor. Yönetimin kararı ve teknik heyetin raporu önemli. Öyle bir şey varsa yanlış giden bir şey var diyebiliriz. Transfer planlaması ayrı bir iştir. Bu konu çok farklıdır herkes kendi işini doğru yapması gerek. Bu yönetimin ve hocanın işidir. Bence Burak'a da ciddi bir haksızlık. Burak'ın bu konuda en ufak bir söylemi ve şikayeti olmadı. Takım transfer yapamıyorsa bunu oyuncularına bağlamak çok doğru bir şey değil. Bu dönem bilgi kirlilği var. Belki haber akışlarından kaynaklanan bazı durumlar var. Bu  Burak'a yapılan bir şey, ancak daha çok da yönetimsel bir zaafı işaret eder. Bu zaafın içinde değiliz. Ben ve Hamza Hamzaoğlu belirli doğruları söylemeye çalışan insanlarız ve böyle bir şey olmadı" ifadelerini kullandı.

Burak'ı zorlayacak değil de Galatasaray hem ligde, kupada ve Şampiyonlar mücedele edeceği için bazı bölgelerine takviye yapmaları gerektiğini kaydeden Tanman, "Galatasaray gibi bir takımın forvette alternatifleri olmalıdır. Çünkü uzun bir maraton. Bu kendi oyuncunuza güvenmemekle alakalı değildir. Burak Galatasaray'ın en iyi oyuncularındandır. Galatasaray, kendi değerlerine ve yıldızlarına sahip çıkar. Tabii ki transferler yapacak ama kendi yıldızlarına da sahip çıkmalıdır" vurgusunu yaptı.  

"GELENLER, GALATASARAY'A DEĞER KATACAK"

Savunmanın sağında Sabri ve Tarık'la devam edilip edilmeyeceği yönündeki soruya ise Cünyet Tanman, "Konuşulanlar ayrı ama şu ikinci kamp döneminin gösterdiği göstergeler daha belirleyici olacak. 31 Agustos'a kadar süre var. Şimdi 31 Ağustos olsa transferi kapatsak bir çok eleştiriyi haketmiş oluruz. 'Hocamız da böyle tercih etti biz de böyle uygun bulduk' dersek eleştiri yapılabilir. Ancak daha oyucncuların ilk 11'deki oyuncuların sahne alacağı 2. kamp dönemi bitmeden bu eleştiriler erken. Bu sürede transfer edeceğimiz oyuncular kadro dışı kalmış veya takımların beğenmediği oyuncular olmayacak. Gelecek oyuncular takıma değer katacak. Bu sürecin devamı var. Galatasaray'ın istediği oyuncuları bulma konusunda sıkıntı yaşayacağını dşünmüyorum. Sanki herhangi bir girşim yapmıyoruz. Oyuncularla diyalog içinde değilmişiz gibi bir görüntü vermek doğru  değil. Gerek Hamza Hoca; gerekse gerekse biz de transferlerin kaliteli olması için kendi değerlerimizi de unutmadan araştırmalarımızı sürdürüyoruz" yanıtını verdi. 

Geç yapılan oyuncuların takıma katkısının zor olduğunu hatırlatılması üzerine de Cüneyt Tanman, "Bu, nereden baktığınıza bağlı oluyor. Hamza Hoca gelmeden önce Prandelli döneminde oyuncuların kalitesiyle alakalı bir tartışma vardı. Hamza Hoca'dan sonra oyuncuların gerçek kalitesi ortaya çıkmaya başladı. Mesela Yasin Öztekin. Onlara belli güven duygusu aşıladığımızda nelerin olabileceğini gördük. Fatih Terim'in arka arkaya 4 sene şampiyon olduğu dönemde Ergün, Okan gibi bir çok oyuncu gönderme aşamasındaydı. Ama takımda kaldılar ve bir çok başarı yakalandı. Takım olmak önemli. Hem takım olacak, pem de daha güçlü bir kadro için çalışmalarımız sürüyor. Gerekenler yapılacak" diye konuştu.  

Galatasaray'ın sahaya çıktığında taraftarları mutlu edecek bir futbol oynayacağını iddia eden Tanman, "İnsanlar hep müjde bekkliyorlar ve müjdeyi de sadece transferde görüyorlar" serzenişinde bulundu.

"ARDA'YI İSTEMEME LÜKSÜMÜZ YOK"

Arda Turan ve alt yapıya yapılacak yatırımlar konusunda da açıklamalar yapan Cüneyt Tanman, "Alt yapıdan yetişen oyuncunun o yapıyı bilmesi, üst yapıya çaktığı zaman içine sindirmesi çok daha kolay oluyor. Arda ile daha önce de çalkıştım, hatta Atletico Madrid'i gitmeden önce eleştiri alıyordu. O dönemdeki Antalya deplasmanında çok ciddi sıkıntılar olmuştu. Arda kendini eleştirinleri de utandırdı. Arda Türk futbolunun çok önemli bir figürü. Barcelona'ya transferi ayakta alkışlanacak bir konu. Arda'nın Galatasaray ile manevi bir bağlılığı var. Başkanımız, Galatasaray'ın Arda'ya her zaman kapısının açık oludğunu söyledi. Ancak Barcelona, Arda'ya ciddi yatırım yapmış ve onunla ilgili kararı da onlar verecek. Arda'yı istememe gibi bir lüksümüz yok. Arda, Galatasaray'ın çocuğu olarak görülen ve ayrıca Türkiye'yi mükemmel temsil eden bir oyuncumuz. Bu tür oyucnuları yetiştirmek için fark yaratmamız gereker. Onun için yönetim kurulundan salı günü bir karar çırakttıracağız. Alt yapıdaki seçimler başta olmak üzere her türlü yatırımları yapacağız. Yetenekli oyuncuları alıp yetiştireceğiz ve bunun yolu da alt yapıya yapılacak yatırımlardan geçiyor. Bu yatırımlar her zaman söylenir ama uygulamısı önemlidir. Ciddi bir planımız var" dedi.

Zlatan Ibrahimovic konusunda da Aynı sözleri tekrarlamak istemiyorum diyen Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman "Verdiğim mesajları Galatasaraylıların doğru olarak yorumlayacaklarına inanıyorum. Onun dışında spekülatif konulara girmek istemiyorum" ifadeleriyle sözlerini bitirdi.

20 Tem 2015 - 21:25 - Sporgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Kanal İstanbul anket Yapılmalı Mı ? Yapılmamalı mı ?