Bu Tarz Benim Jürisi Sibel Arna Kimdir?

Bu Tarz Benim yarışması yeni jüri üyeleri ve yeni yarışmacıları ile ekrana kaldığı yerden devam ederken eleme gecesine konuk jüri olarak katılan Bülent Ersoy, jüri üyesi olan Sibel Arna'yı tanıyamaması gündeme bomba gibi düştü. Peki Sibel Arna Kimdir?

Ekranların fenomen yarışması 'Bu Tarz Benim' yarışması bu sezon yeni jüri üyeleri ve yeni yarışmacıları ile ekranlarda kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Bu Tarz Benim'in eleme gecesine konuk jüri olarak katılan Bülent Ersoy, jüri üyesi olan Sibel Arna'yı tanımadı.

Yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir ses getiren ‘Bu Tarz Benim’, yeni sezonu ve yeni jürisiyle Show TV’de seyircisini ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Birbirinden ünlü konuklarıyla ve görsel şovlarıyla yine modanın kalbinin atacağı program, hafta içi her gün Show TV’de! İşte severek izlenilen Bu Tarz Benim yarışmasının jüri üyeleri ve birbirinden güzel yarışmacıları...

BÜLENT ERSOY SİBEL ARNA'YI TANIMADI!

Bu Tarz Benim'in eleme gecesine konuk jüri olarak katılan Bülent Ersoy, jüri üyesi olan Hürriyet köşe yazarı Sibel Arna'yı tanımadı.

Show TV'de yayınlanan Bu Tarz Benim'de eleme heyecanı yaşanıyor. Eleme gecesine konuk jüri olarak katılan Bülent Ersoy, jüri üyelerinden Hürriyet gazetesi yazarı Sibel Arna'yı tanımadığını söyledi.

HANIMEFENDİYİ TANIMIYORUM

Jüri üyesi Sibel Arna, "Hanımefendi bağışlasın tanımıyorum, kim bu kız" diyen Bülent Ersoy'a bozularak "Ben Sibel efendim" demekle yetindi.

GÖZ KAMAŞTIRAN JÜRİ!

Yapımcılığını 'Joker Yapım'ın üstlendiği; sunuculuğunu ise Ebru Akel'in yapacağı 'Bu Tarz Benim', yeni sezonuyla adından çok söz ettirecek! 'Bu Tarz Benim''in yeni sezon eleme gecelerinde jüri koltuğuna ekranlardan tanıdığımız ünlü isimler oturacak.  Ayrıca programın final gecelerine özel olarak da Bülent Ersoy jüri koltuğunda olacak. Jüriden geçer not almaya çalışan yarışmacılar, 100 Bin TL büyük ödül için kıyasıya yarışacaklar.

En tarz kadın olmak için; birbirinden iddialı 13 yarışmacı bir yandan jüriye tarzlarını beğendirmeye çalışacak, bir yandan da rakiplerini geçmek için kıyasıya mücadele verecek. Programın yepyeni jürisi ise, birbirinden farklı konsept ve konularıyla yine seyircisini ekrana kilitleyecek.

'Bu Tarz Benim'' yeni sezonu ile hafta içi her gün saat 16.00'da Show TV'de!
Ebru Akel kimdir?

Ebru Akel, 1 Mart 1976 tarihinde İzmir, Alsancak’da doğmuştur. Ablaları Deniz ve Şeniz’den sonra ailenin üçüncü kız çocuğudur. Babası Selahattin Akel, İzmir’in ilk tekstilcilerinden ve Denizli Sarayköylüdür. Annesi Nedret Akel AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı.

Yedi yaşında bale eğitimi almaya başladı. İzmir Gazi İlkokulu’ndan mezun oldu. 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale bölümünde ortaokul, lise ve üniversite eğitimini tamamladı. 1997 yılında yüksek bölümünden mezun oldu. Aynı dönemde 6 yıl da piyano-solfej eğitimi aldı. Oyuncu ve yönetmen ablası Deniz Akel‘in adeta ‘zorlamasıyla’ show dünyasıyla tanıştı. Ablası Deniz Akel ‘in yönetmenliğini üstlendiği bir klipte; 1995 yılında Suat Suna‘nın ‘Hasret Fenerleri’ klipinde oynayarak dikkatleri üzerine çekti. 1997 yılında Star televizyonunun güzellik yarışmasına katıldı ancak sonuçlanmadan yarışmadan çekilmiştir.

İlerleyen yıllarda belinde yaşadığı bazı problemlerden dolayı 2 yıl balerinlik yapabildikten sonra baleyi bırakmak zorunda kaldı ve Televizyon kariyerine devam etti.1996 yılında ‘Hiç Bana Sordun Mu” dizisinde oynadı. 1997 yılında” Motor Life” programını sundu. 1998 yılında “Eltiler” dizisinde oynadı. 1998-2000 yılları arasında o dönemin unutulmaz ve başarılı moda programı olan “Sihirli Ayna”yı sundu.

1998-2000 yılları arasında o dönemin en çok ses getiren dizisi “Kara Melek” te oynadı. 2000 Yılında Fatma Girik ve daha birçok önemli oyuncusuyla birlikte “Benim İçin Ağlama” adlı dizi için kamera önüne geçti. Ablası Deniz Akel ile Nişantaşı’nda “Akel’s” adlı bir imaj danışmanlık şirketi vardır.

2000 yılında bir güzellik yarışması sunarak daha büyük topluluklara kendini tanıttı. 2001 yılında Kadir İnanır‘ın baş rollerini üstlendiği “Kumsaldaki İzler” adlı dizisinde oynadı. 2001 yılında “Hepsi Gerçek” isimli bir realty show programını sundu. İngilizce ve Türkçe olmak üzere özel geceler ve güzellik yarışmaları sundu. (Best Model Of Word ve Star Tv. Güzellik yarışmaları. 2003 yılında eylül ayından itibaren Show tv!de “Ben Evleniyorum”.”Biz Evleniyoruz”, “Sevda Masalı”, “İkinci Bahar”, “Gelinim Olur Musun?” adlı programları 2004 yılına kadar reyting rekorları kırarak sundu.2003’de Ebru Akel, Can Ateş ile aşk yaşamaya başladı. Ancak 2008’de ayrıldılar.

2005 yılında Kanal D’ye transfer olarak “Size Anne Diyebilir Miyim?” yarışmasını 8.5 saat süren rekor canlı yayınla tamamladı.

“Gönüllerde İkinci Bahar” adlı reyting show’unun sunuculuğunu başarıyla yaparken.
2003-2005 model olarak Loreal’in 2 yıl Boyunca saç modelliğini yaptı ve uluslar arası anlaşma imzalayan ilk Türk model oldu. Görselleri Hindistan, Dubai, Abudabi gibi ülke ve şehirlerde kullanıldı. Bunun yanı sıra oynamış olduğu reklam filmleri içinde “Alidays”, “Akbank”, Filliboya” ve ilk kez bir ürünü sahiplenerek adını kampanyası bulunmaktadır. Rejoice reklam kampanyası kapsamında bayanları “değişime önce saçlarınızdan başlayın” diyerek yeniliğe ve değişime davet etti.

2005 “Hayaller Gerçek Oluyor” Kanal D ( yarışması), 2005 “Organize İşler” sinema filminde Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Tolga Çevik ve Özgü Namal ile birlikte oynadı. 2005-2006 “İlk Göz Ağrısı” Cem Davran ile başrolü paylaştığı dizi film ATV. 2006 Kadir İnanır ile başrolü paylaştığı “azap yolu” ATV. 2006-2007 iki sezon boyunca atv’de yayınlanan “Oryantal Star” adlı yarışmayı sunmuştur. 2007 yılında hafta İçi her gün “Erkek Dadı Aranıyor” Realty, 2007 yılında Türkiye ilk kez yapılanan Atv’de yayınlanan “Profesyonel” adlı yarışma programını sundu. 2007 Atv’de yayınlanan “Halkın Yıldızları” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2008’de Abdullah Oğuz‘un yapımcısı ve yönetmeni olduğu “Sıcak” isimli sinema filminin başrollerini Cem Özer, Gürgen Öz ve Hazım Körmükçü‘yle paylaştı. 2010,2011 yılında Star Tv de yayınlanan “Küçük Sırlar “dizisinde oynadı. 2012 yılında atv’de yayınlanan, başrollerini Duygu Yetiş, Kenan Ece ve Larissa Gacamer‘in paylaştığı “Krem” isimli dizide rol aldı.Ebru Akel, 30 Ağustos 2012 tarihinde işadamı Ethem Sancak‘ın oğlu Özer Sancak’la evlendi. 12 Temmuz 2013 tarihinde Eren adında bir oğlu oldu.

Remzi Cemil İpekçi kimdir?

Remzi Cemil İpekçi (d. 5 Ağustos 1948), Türk moda tasarımcısı.

İstanbul doğumlu olan sanatçının baba tarafı Selanikten gelmiş, annesi ise Safranbolu Yörük Köyü'nden Çeyrekgillerdendir. Aynı aileden ünlü Soprano Leyla Gencer'in akrabasıdır. Baba tarafından İsmail Cem ve Abdi İpekçi ile kuzendir. 5 yaşından beri kesintili olarak İstanbul'da yaşamaktadır. (İpekçizadeler) İngiltere'deki Royal Academy of Art (Kraliyet Sanat Akademisi) 1971 yılında mezun oldu. 1972-75 yılları arasında stilist olarak çalıştı. 1975 yılında Tzagane isimli moda evini kurdu. 1979 yılında Tzagane'ın bir şubesini Nis'de açtı. 1984'e kadar her iki moda evinde birden Türk ve Anadolu kültürünü işleyen çalışmalar yaptı.1984'de İstanbul'da Haute Couture moda evini kurarak çağdaş gece modasına dönüş yaptı. 1990'lara kadar Türk ve Anadolu motifli çalışmalarına ara verdi ise de bu kesinti 1992 yılındaki "Suzeni" isimli koleksiyonu ile sona erdi.

2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasının birincisi Azra Akın'ın elbisesini tasarladı. Elbisenin kumaşını Kapalıçarşı'dan aldı. Kıyafet tasarımlarının yanı sıra Damra markalı pırlanta ürünlerinin tasarımını da gerçekleştirmiştir.

3 Ocak 2008'de konuk olduğu bir televizyon programında, üniversitelerde başörtüsü serbest bırakılana kadar tesettür defilesi yapmayacağını açıkladı.
Chloe Ortaç kimdir ?

Ünlü Popçu Serdar Ortaç'ın eşi olan Chloe Loughnan Litvanya asıllı bir mankendir. 1992 yılında dünyaya gelen güzel manken aynı zamanda oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. 2014 yılında Serdar Ortaç ile dünya evine girerek Türkiye’de uzun yıllar kalacağının sinyallerini veren Loughnan aynı zamanda eşinin kliplerinde de rol alarak kamera karşısında ne kadar iddialı olduğunu gözler önüne sermektedir.

İrlanda’da üniversite eğitimini sürdürürken Paris’te yer alan mankenlik ajansından teklif alması üzerine eğitimini dondurarak Paris’e giden güzel manken burada başarılı projelere imza atarak mankenlik kariyerinde önemli adımlar atmıştır. Daha sonra ziyaret için geldiği İstanbul’da Serdar Ortaç ile tanışarak yaşadığı ciddi ilişkinin ardından İstanbul’da kalmaya karar veren Chloe Loughnan farkı projelerde yer alarak kariyerini sürdürmüştür.Şu anda Bu Tarz Benim yarışmasında jüri üyesidir.

Umut Eker kimdir?

Model, stil danışmanı ve aynı zamanda tasarımcı olan Umut Eker 1983 İstanbul doğumlu. Yıllardır birlikte olduğu Simay Bülbül'den sonra Naz Elmas ve Gonca Vuslateri'yle de aşk yaşayan ünlü model, manken Didem Soydan'ın çok yakın arkadaşı ve kendisinin stil danışmanlığını yapıyor.

Sibel Arna kimdir?

1979 doğumlu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Eylül 2006’dan itibaren CNN TÜRK’te “Trends” adlı programı hazırlayıp sunuyor. 1997-2000 yılları arasında Milliyet Gazetesi için moda, kozmetik ve güzellik üzerine Gezdim Gördüm Yazdım köşesini hazırladı. 2000-2002 yıllarında, Sabah Gazetesi Hafta Sonu İlaveleri için mekanlar, moda, tasarım, sinema ve müzik gibi alanlarda haber, röportajlar yaptı.

2002 yılının Temmuz ayında Vatan Gazetesine transfer oldu. Ekonominin magazin tarafı, yeni eğilimlerle ilgili yazılar yazan ve gündemdekilerle röportajlar yapan Arna, Vatanın Cumartesi ekinde “Bir şey diyeceğim” adlı köşesinde kent yaşamı ile ilgili yazılar yazdı.

2003’ün Ocak ayından beri Hürriyet Gazetesi’nde Çalışan Sibel Arna, Hürriyet Cuma, Cumartesi, Pazar ve Seyahat gibi eklere haberler hazırlıyor. Cumartesi ilavesindeki “Sibel Arna ile Moda Gündemi” sayfalarından sorumlu olan Arna ayrıca, aynı ilaveye tasarım, mimari ve trendlerle ilgili haber ve röportajlar da yapıyor.

İşte Bu Tarz Benim 2. sezon yarışmacıları

İdil Naz Kaluç kimdir?

Bu Tarz Benim’in Show TV versiyonunun yarışmacılarından İdil Naz Kaluç, 1995 İstanbul doğumlu. Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü’nde eğitimini sürdüren 20 yaşındaki yarışmacı, Yüzmek ve spor yapmaktan hoşlanmasının yanı sıra pilates eğitmenliği gibi işlerle de meşgul.

1.67 boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Kaluç, kendisini hazır cevap biri olarak tanımlıyor. Bu Tarz Benim’ renk katacak isimlerden biri olan genç yarışmacı, sosyal medya üzerindeki yaklaşık onsekiz bin takipçisi ile dikkat çekiyor.


Çağla Yıldırım

Çağla, 21 yaşında ve İzmir doğumlu. 1.74 boyunda ve 52 kilo. Mankenlik yapıyor. Dizilerde küçük roller de aldı. Bir dönem Yusuf Güney’le aşk yaşadı.Bu Tarz Benim'de Cemil İpekçi, Çağla Yıldırım'ın eteğini kesti

Yapımcılığını 'Joker Yapım'ın üstlendiği; sunuculuğunu ise Ebru Akel'in yaptığı 'Bu Tarz Benim', yeni sezonuyla adından çok söz ettirecek. Yarışmanın dün ekrana gelen bölümünde Cemil İpekçi Çağla Yıldırım'ın giydiği siyah dantelli elbiseyi beğenmedi ve yarışmacının eteğini makasla kesti.

Duygu Harman

Duygu, 23 yaşında ve Tekirdağ doğumlu. 1.80 boyunda ve 55 kilo. Emlakçılık yapıyor ama hayalinde oyuncu olmak var. Duygu Harman aykırı kişiliğiyle zirveye yürücek gibi görünüyor.

Nazlı Tepetaş

25, yaşında Ankara doğumlu. 1.68 boyunda ve 52 kilo. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu. Daha sonra Başkent İletişim Bilimleri Fakültesi’nde eğitim görmeye başladı. Bir dönem CNN Turk’te çalıştı.

Serpil Gök

24 yaşında ve İstanbul doğumlu. 1.70 boyunda, 53 kilo.  Pilates yapıyor, tiyatro ve sinema ile ilgileniyor. Oyuncu olmayı hayal ediyor. Ailesi ile yaşıyor.

Buse Akbaşak

Bu Tarz Benim'in yeni sezonunda podyumda yürüyecek yarışmacılardan biri de Buse Akbaşak.Başak Akbaşak, kendine özgü tarzıyla yarışmanın sıradışı isimlerinden olmaya aday görünüyor.1996 İstanbul doğumlu olan Buse Akbaşak yarışmayı kazanıp, büyük ödülle de kendi tarzına uygun butik dükkanı açmayı hedefliyor.18 yaşındaki Buse Akbaşak, Lady Gaga'ya benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

Ecem Akkaya

Yarışmanın dikkat çeken  isimlerinden biriside Ecem Akkaya'dır. Yarışmacı tiyatroya ile uğraşıyor. Yarışmada konuşma şekli,mimikleri ve konuşma tarzı ile dikkat çekiyor. Ecem Akkaya 26 yaşında, İstanbul doğumludur. 1.65 boyunda ve 52 kilo.

Özde Özkan

21 yaşında ve İstanbul doğumlu. 1.78 boyunda ve 55 kilo. Miss Turkey 2014 yarışmasında finalistler arasındaydı. Ancak dereceye giremedi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Moda Tasarımı okuyor. Daha sonra yüksek lisans yapmak istiyor. En büyük arzusu kendi tasarımlarını kendisi tanıtmak.

Nil Anka

Yarışmanın en ünlü ismi diyebiliriz. 25 yaşında, İstanbul doğumlu. 1.74 boyunda ve 56 kilo. Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Bir dönem mankenlik yaptı. Single çıkardıktan sonra çeşitli mekanlarda şarkıcılığa devam ediyor.

Show TV’de yayınlanan, “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programı ile TV8’de yayınlanan, “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programı reytinglerde olduğu gibi, “cezada” da yarışıyor. Vatandaşların yoğun şikayetleri nedeniyle geçmişte Show TV’ye iki kez para cezası kesen RTÜK, TV8’de yayınlanan, “Bu Tarz Benim” adlı programı da affetmedi. RTÜK, cezayı verirken reyting uğruna insan onurunun hiçe sayıldığını kaydetti.

RTÜK uzmanları, 17 Ocak 2015’te TV8’de yayınlanan Bu Tarz Benim adlı yarışma programı hakkında çarpıcı bir rapor hazırladı. Show TV’de yayınlandığı dönemdeki gibi reyting uğruna yarışmacıların ve jürinin aşağılayıcı, alaycı ve insan onurunu zedeleyici bir tutum takındıklarını dile getiren uzmanlar raporda şu tespitlere yer verdi:

“Yarışmacıların birbirleriyle dalga geçtikleri, birbirini küçük düşürmeye çalıştıkları ve karşılıklı ağız dalaşına girdikleri bölümlerin programın ekibi tarafından ön plana çıkarılarak izleyiciye sunulduğu görülmüştür. Eleme gecesinde Maria’nın giydiği kıyafeti beğenmeyen Özden, söz alarak Maria için, ‘www nokta yine mi korkunç oldum nokta com’ diyerek dalga geçmiş, Maria da Özden’in kıyafeti için, ‘www nokta yarı çıplak nokta com’ diyerek cevap vermiştir.”

200 bin TL ceza almıştı
Üst Kurul, uzmanların raporu doğrultusunda yaptığı değerlendirmede TV8’deki Bu Tarz Benim programına tıpkı daha önce Show TV’ye verdiği gibi para cezası kesti. Üst Kurul, ceza kararını mevzuatın, “yayınlar insan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine” dayandırdı. Ceza miktarı TV8’in bir önceki ay elde ettiği reklam gelirinin yüzde 1’i kadar olacak. RTÜK, daha önce Show TV’deki, Bu Tarz Benim adlı yarışmaya 200’er bin TL civarında iki ayrı ceza kesmişti.

03 Şub 2015 - 22:48 - Magazin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Canlı Haber, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (212) 288 77 85
Reklam bilgi


Anket Kanal İstanbul Yapılmalı Mı ?