İsrail Gazze Saldırısı Detayları - Gazze'de Son Durum (Gazze Haberleri)

İsrail'in Gazze'ye saldırması tüm Dünya'da büyük yankı uyandırdı. İsrail Gazze'ye neden saldırdı?, Gazze için Siyasiler neler söyledi?, Gazze için yapılan eylemler protestolar ve tüm son dakika Gazze haberleri canlihaber.com'da..

Haber albümü için resme tıklayın

İsrail 10 Gündür Gazze'ye sürdürdüğü saldırıları genişletmeye devam ediyor. Saldırılar sonucu yüzlerce ölü ve binlerce yaralı var. İsrail dün akşam yaptığı açıklamada, Gazze'ye kara hareketi başlatıldığını duyurmuştu. Bu duyurudan sonra özellikle ülkemizde İsrail'e lanet yağdı. Bir çok ilimiz de gösteriler, protestolar yapıldı. İsrail ürünleri boykot edildi. İşte dakika dakika İsrail'in Gazze saldırısı ve tüm detaylar canlihaber.com aracılığıyla sizlerle olacak..

18 TEMMUZ CUMA İSRAİL GAZZE SALDIRISI - GAZZE'DE NELER OLDU?

22.00- İsrail'in Gazze'ye yönelik hava harekatında bugün 4 çocuğun daha öldürüldüğü açıklandı.

20.49- İsrail Gazze’ye karadan girdiği dün akşamdan beri 30 Filistinliyi daha öldürdü. Ölü sayısı 274'e yükseldi. İsrail hükümeti kara harekatını genişletme tehdidi savurdu

20.00 - İsrail topçu birlikleri Gazze’nin kuzeyinde bazı yerleşim birimlerini vuruyor. İsrail ordusu Gazze sınırına yeni takviye birlikler sevk ediyor. 

İsrail 8 bin askerle Gazze'ye girdi. Gazze karadan, havadan ve denizden ağır bombardıman altında. İsrail’in başlattığı kara harekatında dünden bu yana 30 Filistinli hayatını kaybetti. Bunlardan üçü çocuk.

GAZZE'DEN CANLI YAYIN!


19.00 - ABD Başkanı Barack Obama, İsrail'İn Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında konuştu: Netenyahu ile Gazze’deki son durumu değerlendirdik. İsrail’in kendini savunma hakkını destekliyoruz.

BARACK OBAMA'NIN AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN TIKLA

17.34- İsrail ordusu yeni saldırılara hazırlanıyor. İsrail'in Gazze sınırındaki bölgelerinde İsraillileri uyarmak için sirenler çalmaya başladı.

17.25- Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü: Saldırılarda 271 kişi öldü, 2050 kişi yaralandı.

16.57- Filistin Lideri Mahmud Abbas Açıklamalar Yaptı: Filistin Lideri Mahmud Abbas ile Cumhurbaşkanı Gül ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda iki lider uluslararası camiaya 'kalıcı barış için' çağrı yaptı.

MAHMUD ABBAS'IN KONUŞMASININ TAMAMI İÇİN TIKLA

MAHMUD ABBAS KİMDİR?

16.50- Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi: Gazze'de evleri hasar gördüğü veya yıkıldığı için barınma ihtiyacı olan 96 bin 400 kişi var. Gazze'de ölüme ve yaralanmaya şahit olan veya evini kaybeden 57 bin 900 çocuğun psikolojik desteğe ihtiyacı var.

16.45- Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Filistin Devlet Başkanı ve İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le telefonla konuştu. Papa, endişelerini dile getirdi ve düşmanlığın bitmesi için çağrıda bulundu.

16.38- Al Jazeera'nın iddiasına göre, Gazze saldırılarında ölü sayısı 267 oldu.

16.30- Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas iki günlük ziyaret için Türkiye'ye geldi. Abbas, Erdoğan ve Gül ile Gazze'deki operasyonu görüşecek.

15.50- Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama: Harekatı endişeyle karşılıyoruz, İsrail'i ölçülü hareket etmeye çağırıyoruz. Sivillerin korunması esastır.

15.30- İsrail ordusu kara harekatında öldürülen Filistinli sayısının 17 olduğunu açıkladı. 13 Filistinli'nin ise gözaltına alındığını duyurdu.

15.00- Guardian'ın Kudüs muhabiri Peter Beaumont: Bu sabah Gazze'de çok fazla ölüm gördüm, çok çocuk vardı. Gerçekten şok edici sahneler gördüm. Bir adam iki yaşındaki oğlundan geriye kalanları bir poşete koyuyordu. Üç kardeş yatak odalarında vuruldu. Son günlerde karşılaştığım sahnelerin birçoğunda çocuklar var.

14.50- Başbakan Erdoğan İsrail Hakkında Açıklamalar yaptı. "İsrail'in adımlarının ardında üç çocuk konusu falan yok, yalan, çünkü çocukları en iyi öldürmesini bilen İsrail'dir. Bunu ben daha önce Davos'ta söylemiştim."

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN TÜM İSRAİL AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLA

14.30- Gazze'ye kara saldırısının başlamasının ardından kuzey ve güney yönlerinde 1.5 kilometre ilerleyen İsrail ordusu, bu bölgelerde siper kazarak mevzilenmeye başladı.

14.20- Protestoları dağıtmak için İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın da bulunduğu Harem-i Şerif'e girdi. İsrail güvenlik güçleriyle Filistinliler arasında Mescidi Aksa'da çatışmalar yaşanıyor. İsrail yönetimi, Kudüs'te 50 yaş altı erkekler ve 40 yaş altındaki kadınların Mescid-i Aksa'ya girişini yasakladı.

14.20- Protestoları dağıtmak için İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın da bulunduğu Harem-i Şerif'e girdi. İsrail güvenlik güçleriyle Filistinliler arasında Mescidi Aksa'da çatışmalar yaşanıyor. İsrail yönetimi, Kudüs'te 50 yaş altı erkekler ve 40 yaş altındaki kadınların Mescid-i Aksa'ya girişini yasakladı.

14.10- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Açıklama Yaptı: "Özellikle İsrail'in bu kural tanımaz saldırganlığı sadece Filistin'de değil, dünyanın her tarafında da nefret tohumlarını saçmakta ve dünyanın radikalleşmesinde İsrail'in çok büyük sorumluluğu olmaktadır."

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'ÜN AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN TIKLA

13.30-  Ahmet  Davutoğlu Açıklama Yaptı: "Gazze'de tek taraflı değil, müzakere edilmiş kalıcı bir ateşkese ihtiyacımız var. Türkiye herkes sessiz kalsa da İsrail'in bu zulmüne karşı sessiz kalmayacaktır."

AHMET DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN TIKLA

12.55- İsrail uçakları, Şucaiye'de Cundiye ailesine ait evi bombaladı. aynı bölgede top mermisi bombardımanı yoğunlaşıyor.

12.50- Beyt Hanun'da top mermisi bombardımanı sonucu 3 kişi öldüğü ileri sürüldü.

12.20- Hamas Sözcüsü: Netanyahu hava saldırılarının hedefe ulaşamamasından sonra kara harekatını başlatmakla gerçek bir maceraya adım atmış oldu. Filistin direnişinin saldırılara karşı koymak için hazır olduğuna güveniyoruz. Mısır’ın ateşkes teklifi Abbas’ın talimatıyla gelmişse bu tüm Filistinlilerin hayal kırıklığına uğratır.

12.08- İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Açıklama: İsrail ordusuna daha geniş bir kara operasyonuna hazırlanmaları için talimat verdim.

İSRAİL BAŞBAKANI NETANYAHU'NUN AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN TIKLA

NETANYAHU KİMDİR?

                        İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun basın toplantısından bir fotoğraf.

11.36- Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları yapılan yazılı açıklamada, Refah'ın doğusundaki Hasinat bölgesine girmeye çalışan İsrail özel güçlerine karşı yüz yüze çatıştıklarını ve İsrail askerlerinin büyük kayıp vermesi üzerine geri çekildiklerini duyurdu.

Anadolu Ajansı’na göre görgü tanıkları da Han Yunus'un doğusuna sızmaya çalışan İsrail özel kuvvetlerinin, çatışmaların ardından geri çekilmek zorunda kaldığını söyledi.

11.30- İsrail, Gazze'de bulunan bir medya merkezine saldırı düzenledi. Saldırıda binada bulunan bazı gazeteciler yaralandı. Binada çok sayıda uluslararası medya kuruluşunun ofisi bulunuyor.Söz konusu bina 2008’de de İsrail ordusu tarafından hedef alınmıştı.

11.10- Jerusalem Post gazetesi ölen İsrailli askerin adını açıkladı. Hayatını kaybeden Çavuş Eitan Barak'ın 20 yaşında olduğu belirtildi.

11.00- Kara harekatının başladığı dünden itibaren 24 Filistinli öldü, 200 kişi yaralandı.

10.19- Gazze'deki Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'in 12 gündür Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine yönelik sürdürdüğü saldırılarda 260 kişinin öldüğünü, bin 980 kişinin yaralandığını söyledi.

Kudra, ilkyardım ekiplerinin İsrail'in gece bombaladığı Gazze Şeridi'ndeki Refah ve Han Yunus kentlerinde enkazdan 10 ceset çıkardığını belirtti.

10.00- İsrail ordusu, Gazze'de 143 hedefi vurduğunu açıkladı. İsrail Ordu Rasyosu'nda askerlerin Gazze sınırında meydana gelen çatışmalarda 14 Filistinliyi öldürdüğü kaydedildi.

09.33- Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, keskin nişancıların bir İsrail askerini yakın mesafeden vurduğunu açıkladı. İsrail Ordusu da askerin ölümünü doğruladı.

09.21- İsrail bakanlar kurulu saat 11.00'de toplanma karar aldı.

08.56- BM Güvenlik Konseyi, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara saldırısını görüşmek için Ürdün'ün talebi üzerine toplanacak.

08.40- Haaretz gazetesi, İsrail ordusunun dün geceden bu yana Gazze Şeridi'ndeki 100 hedefi vurduğunu bildirdi. Vurulan hedefler arasında 20 roket fırlatma mevzisi ve dokuz tünel olduğu belirtildi.

08.15- AFP, Gazze'ye yönelik İsrail operasyonun 11'inci gününde ölen Filistinli sayısının 260'a ulaştığını bildirdi.

08.08- El Cezire, İsrail'in Gazze'ye kara harekatının başlamasının ardından gece boyunca 19 Filistinli'nin hayatını kaybettiğini duyurdu.

07.54- Gazze'nin üç farklı bölgesine girmeye çalışan İsrail özel kuvvetlerinin, Hamas'ın İzzeddin el Kassam Tugayları ve Filistinli gruplar ile girdikleri şiddetli çatışma sonucu geri çekildikleri bildirildi.

İSRAİL'İN GAZZE SALDIRISIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ DETAYLAR

FİLİSTİN NEREDE? GAZZE NEREDE?

Gazze Filistin'in güneybatısında bulunan, Gazze Şeridi'nin en büyük şehri. Akdeniz sahilinden 4 km içeride kurulmuş olan Gazze'nin nüfusu 450.000'dir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLA

SİYONİZM NEDİR? SİYONİSTLER KİMLER?

İsrail'in Gazze'ye saldırması sonucunda Siyonizm akımı tekrar gündeme gelmiştir. Peki Siyonizm Nedir?, Siyonistlerin amacı bir araya gelerek Gazze bölgesinde bir Yahudi devleti kurmaktır.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLA

HAMAS KİMDİR? HAMAS ÖRGÜTÜ LİDERİ KİM?

Gazze Şeridi'nde yönetimi elinde bulunduran Hamas Nedir?, Hamas Örgütü yani İslami Direniş Hareketi lideri kim?, Hamas Örgütü nasıl kuruldu?

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLA

EL FETİH ÖRGÜTÜ KİM? EL FETİH ÖRGÜTÜ HAMAS İLE BİRLİKTE Mİ ÇALIŞIYOR?

İsrail'in Gazze'ye saldırmasından sonra, Yaser Arafat tarafından kurulan El Fetih Örgütü ne yapıyor?, El fetih Örgütü kimler? kaç kişiler? kim için savaşıyorlar? Hamas ile birlikteler mi? işte detaylar..

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLA

İSRAİL GAZZE'Yİ BÖYLE VURDU!

İSRAİL GAZZE'Yİ NEDEN VURDU?

19 Tem 2014 - 00:27 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Kanal İstanbul anket Yapılmalı Mı ? Yapılmamalı mı ?