Lazer Epilasyonu İle İstenmeyen Tüylere Kesin Çözüm

Lazer epilasyonu oldukça etkili kıl alma yöntemlerinin başında geliyor olmasından dolayı, acısız ve ağrısız olarak lazer ile kıllardan kurtulabilirsiniz. Bayanlarda ya da erkeklerde etkili sonuçları lazer epilasyon sayesinde fark etmek mümkündür.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Uzun yıllardan beri istenmeyen tüylere kesin çözüm arayan birçok yöntem keşfedilmiştir. Ancak yeterli sonuç alınamayınca yeni yöntemler arayışına girilmiştir. Bu arayış ise acısız kesin çözüm bulan lazer yönteminin keşfedilmesini sağladı. Lazer epilasyon sayesinde kıllardan kurtulmanız artık kaçınılmaz olacaktır. Kalıcı çözümler sunan bu uygulama sayesinde, yüksek memnuniyeti de elde etmiş olacaksınız.

Lazer epilasyon 2008 yılından bu yana gelişimini hızlandırmaya başlamıştır. Acısız epilasyonun bir boyutu olan bu işlemler ütüleme sistemi ile kıl köklerine temas etmektedir. Böylece acıya tamamen son verilirken daha etkili sonuçları da ortaya çıkarmıştır. Bu gelişim lazer operasyonunun ciddi bir boyuta ulaşmasını sağlamıştır. Bu durum sadece acıyı azaltmakla ve etkiyi artırmakla kalmadı. Seans süresi de bir hayli düştü ve artık saatlerce masada kalmanıza da gerek yok. Böylece etkili lazer epilasyon ile kıl sorunlarına kısa sürede çözüm bulmuş olacaksınız.

Kısa Seanslar İle Kıllara Son

Tek seferde daha geniş bölgeye ulaşarak etkili sonuçlar elde eden lazer epilasyon uygulamaları sizi sonuca ulaştırıyor. Erkeklerde ve kadınlarda etkili sonuç sağlayan cihazlardan faydalanmak isteyenler için kıl tiplerine göre çözümler elde etmeleri mümkün durumda iken lazer epilasyon fiyatları da oldukça uygun olarak karşımıza çıkıyor. Bu epilasyon yöntemi sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulma şansını konforla birlikte elde etmiş olacak ve tabii ki ortalama 6 seans ile kıllardan kurtulmuş olacaksınız.

Kadın ve erkekler için lazer epilasyonlarda en çok tercih edilen yöntemlerin başında ise buz lazer, Alexandrite ve Nd YAG Lazer geliyor. Bu yöntemler sayesinde diğer üfleme, iğneli vb. yöntemler yerine çok daha etkin bir şekilde kıl köklerine temas eden uygulamaları tercih etmiş olacaksınız. Tabii ki bunların daha çok tercih edilmesinin sebebi daha az acı vermesi, vücutta yara ve leke bırakmaması ve bu yöntemlerin daha kesin sonuçlar ile sizi kıllardan kurtarmasıdır.


Lazer epilasyonlar her mevsim yapılsa da bu süreçte tüylerinizi jilet veya ağda başka bir yöntem ile alamayacağınız için, lazer zamanını beklemeniz gerekecektir. Kısacası yaz aylarında hem güneş ışınlarına maruz kalacak ve hemde seanslar arasında 7-10 gün olduğu için, neredeyse 2 ayınızı bu epilasyon uygulamasına harcamış olacaksınız. Bu nedenle epilasyon yaptırmak için bahar aylarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.


Özellikle kadınların gelişen teknoloji ve imkanlar sayesinde tüy problemlerinden kurtulmaları, yaklaşan yaz aylarını daha keyifli geçirmelerini sağlayacaktır. Epilasyon denince alıklara tüylerin acılı bir şekilde alınması gelebilir fakat bu işlem de alınan tüyler hem acısız ve hem de tek seferse tüm kıllardan kurtulmanızı sağlıyor.

Bir Kerede Kıllardan Kurtulun!

Lazer epilasyon ile tüylerden tamamen kurtulmak teninize ve kıl tipinize göre mümkün olacaktır. Bu nedenle ilk olarak bunların da test edilmesi gerekiyor. Tabii ki bu lazer epilasyonları yaptıracak kişilerin aklında birçok soru da bulunuyor. Önceliklerin başında ise acılı olup olmadığı ve lazer epilasyon fiyatları geliyor. Lazer epilasyon cihazı ile yapılan işlemlerde ağrı ya da acı hissedilmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun yanında fiyatlarının ise aslında oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü sadece bir kere yapacağınız bu işlem, hayatınızdan sonsuza kadar +kılları çıkarmış olacaksınız.

Cilt üzerinde bile herhangi bir tahriş ya da zarara neden olmadığını düşünürsek eğer ve epilasyon ışınları en fazla deri altındaki kıl köklerine etki edebildiği için, her hangi bir şekilde organlara da ulaşmıyor. Böylelikle sağlık problemi de yaşamamış olacaksınız. Ancak yinede çok hassas cildi olanlarda hafif tahriş meydana geldiği gibi, birkaç günlük kızarıklık da olabilir. İşlem boyunca yapılacak ritmik ve seri atışlar sayesinde kıl kökleri uyarılmış ve sonrasında ise tahrip edilmiş oluyor. Hızlı bir geçiş olduğu için yanık vs gibi durumlarda olmuyor.


Böylelikle yakıcı ve can acıtan epilasyon uygulamalarından da kurtulmuş oluyorsunuz. Eskiden olmayan bu teknoloji harikası cihazlar sayesinde, günümüzde herkesin işini daha kolay bir hale geldiğini de söyleyebiliriz. Her bir seans sonrası gerekli tedbirler ise güzellik uzmanı tarafından hastaya söylenmektedir. Çünkü kıl tipleri burada önemli bir önemli bir detay olduğu için, teste göre önlemler belirlenmektedir.

Kıllardan Sonsuza Kadar Kurtulmak Hayal Değil

Yoğun hayat temposu içinde kendimize gerekli önemi gösteremiyor olsak da, yaz aylarını daha keyifli geçirmek isteriz. Hatta neredeyse tüm yıl boyunca yazın yapacağımız tatili düşünürüz. İşte bu tatilde ve bundan sonra ki tatillerde en keyifli şekilde tatile odaklanmak istiyorsanız, şimdiden kıllardan kurtulabilir ve hayatınızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Çünkü artık sizde lazer epilasyon faydalarını biliyorsunuz. Ayrıca lazer epilasyon fiyatları için de her seansın etkili olduğunun da farkındasınız.

Kadın veya erkek fark etmeden can sıkan sorunlardan biri olan vücuttaki istenmeyen tüylerden bu yıl kurtulmak için karar verin ve istediğiniz gibi lazer ile bunlardan kurtulun. Kökten kurtulmanın yolu tabii ki lazer epilasyon olmakta ve bununla ilgili birçok haber sitesinde haber yapılmakta ya da kadın ve erkeklerin bulunduğu sosyal medya platformlarında dahi konuşulmaktadır.

Lazer epilasyon cihazları deri altına ışın göndererek, acısız bir şekilde kıl köklerinin tahrip olmasını sağlıyor. Lazer uygulamaları kendi içinde farklı uygulama yöntemlerine sahip. Örneğin buz lazer her ne kadar teniniz üzerinde soğuk buz etkisi yaratsa da kıl kökünüze ısı vererek kökü tahrip ederek kıl çıkmasını engelliyor. Bu sebeple, acıyı en az düzeyde hissetseniz dahi, kıl kökleriniz için ısı şiddeti önemli olmasından dolayı, çok hafif ama can yakmayan bir acı olacağını da söyleyebiliriz.

Lazer Epilasyonu Seansları Tüy Dökülmesi Süreci

Lazer epilasyonlar uygulama türü ve teninizin yapısına göre farklı seans sayılarına göre yapılabilir. Bunun yanı sıra seanslar arasında bekleme sürelerinde dahi değişmeler görülebilir. Lazer epilasyonları için 28 günde bir 10 seans boyunca gitmeniz önerilir. Tabii ki bu zor kıllara sahip olanlar için geçerli olup, tüm vücut için ortalama bir değerdir. Ancak kıl kökünüz ince ve az ise 8 seans da bile sonuç alabilirsiniz. Bölgesel uygulamalarda ise 4 seansa kadar bu sürecin inmesi mümkündür.


İlk ve ikinci seans sonrasında artık ufak tüyler çıkar ve bunlar çıktığı gibi dökülmeye de başlar. Çünkü artık güçsüz bir hale gelmesinden dolayı, rahatsız edecek gibi de görünmez. Teniniz bu işleme yabancı olduğu da düşünürsek eğer, 2. seanstan sonra daha iyi sonuçlar alınacağını söylemekte yanlış olmayacaktır.

Ancak eğer seanslara başlar ve düzenli gitmezseniz kıl kökü yeniden işleme başlar ve kıllar yeniden çıkar. Kısacası öncesinde güzellik uzmanı ile tüm bu süreçleri konuşmanız ve ona göre epilasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Artık bölgesel durumlara göre seanslar arttıkça kıllardan kurtulduğunuzu da görmeye başlayacaksınız. Bu sizi mutlu edeceği için, kendinizi de oldukça şanslı hissedecek ve sevmeye başlayacaksınız. Uzun bir süreç gibi görünse de aslında tüm bu süreçler seansların kısa olmasından dolayı, toplamda 8-10 saati buluyor. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak seanslarına devam edenlerde beklenen seanstan daha az seans sayısında kıllardan kurtulmak mümkün. Ancak tam tersi durumda söz konusu olabilir. Yani sizin için belirlenen seans sayısı 6 iken 7 olabilir.

Erkeklerde Buz Lazer Epilasyonu

Son dönemlerde özellikle sporla ilgilenen erkeklerin de kıllarını aldırmak için tercihleri lazer epilasyondan yana olmuş durumda. Tabii ki kıllar belirli yerlerde, seyrek bir şekilde çıkıyorsa bu kötü bir görüntü oluşturduğu için, bunu istemeyen erkekler bu bölgelerde çıkan kılları da aldırıyor. Bu epilasyonun erkeklerde daha zor olacağı kesin olarak kanıtlanmış durumda. Derinin daha sert olması, ten renginin koyu olması, kılların sert olması gibi bir çok etken bulunuyor. Ancak lazer ile bunu da ağrısız ve acısız olarak yaptırmanız mümkün olacaktır.

Muhteşem teknoloji sayesinde dakikada milyonlarca atış ile geniş bölgelerde dahi etkili çözümler almış olacaksınız. Erkekler bu sayede bacak ve kol kasları için epilasyon ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamış olacaktır. Bu bölgeler için de seans süresi ortalama 40 dakika olup, genellikle kişinin kıl köklerindeki sağlamlığa bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her koşulda etkili sonuç almak artık sizin elinizde olduğunu da söyleyelim.

Lazer Epilasyonu Kimlere Yapılmaz?

Kısa sürede etkili çözüm sunan üstün teknoloji lazer epilasyon sağlıklı her bireye uygulamaktadır. Oldukça güvenli bir uygulama olmakla birlikte normal kişilerde sağlık kontrolü raporu ile birlikte lazer epilasyonu yapılmaktadır. Özellikle özel bölgelerde ve yüz bölgesinde doktor onayı alarak epilasyon yaptırmak daha doğru olacaktır. Epilasyona başladıktan sonra hamile kaldığını öğrenen hastaların hemen ara vermesi gerekmektedir. Gebelik ve emzirme dönemi tam anlamıyla atlatıldıktan sonra geri dönüp kaldıkları yerden devam edebilirler. Sonuç olarak emziren annelere de lazer epilasyonu önerilmemektedir.

07 Haz 2021 - 00:21 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Canlı Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Canlı Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Canlı Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Canlı Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Kanal İstanbul anket Yapılmalı Mı ? Yapılmamalı mı ?