Avrupa Merkez Bankası

Son dakika Avrupa Merkez Bankası haberleri ve Avrupa Merkez Bankası haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Avrupa Merkez Bankası ile ilgili 44 haber listeleniyor.

Avrupa Merkez Bankası Haberleri

Avrupa Merkez Bankası'nın Açılışında Büyük Protestolar Yaşandı

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Frankfurt'taki yeni genel merkez binasının resmi açılışı esnasında kentte büyük protestolar yaşandı.

Pay Piyasalarında Endeksler Sert Düştü

ABD Merkez Bankası (Fed)'in faiz artırım sürecine ilişkin ifadeleri pay piyasalarında endekslerin sert düşmesine neden oldu.

Avrupa Merkez Bankası Yeni Plan Açıklayacak mı?

Avrupa Merkez Bankası'nın yarınki toplantıda parasal genişlemeye ilişkin detayları paylaşabileceği ancak uzun süreli çok düşük enflasyona karşı yeni b...

Yunanistan Avrodan Çıkıyor mu?

Avrupa Merkez Bankası, (ECB) Yunanistan'ın avrodan çıkış hazırlığında olduğu iddiasında bulundu.

Yunanistan Köprü Anlaşması İçin Avrupa Birliği Kapısında

Yunanistan yeni seçimler sonrası ekonomik önlemlere önem verip 6 aylık "köprü anlaşma" için Euro Bölgesi'ne resmen başvurdu.

Kuzey Avrupa Ülkeleri Enflasyondaki Gerilemeye Karşı Düşük Faiz Uygulamasını Benimsedi

Kuzey Avrupa ülkeleri, düşük faiz uygulamasını benimsedi. Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) parasal genişlemeye gitmesinin ardından, avro karşısında güç...

Moody's: Düşük Petrol Fiyatları ABD Ekonomisine Yarar

Moody's, düşük petrol fiyatlarının ABD ekonomisine destek olacağını ancak gelecek iki yıl içinde küresel büyümeyi desteklemeyeceği açıklamasını yaptı.

Hafif Ticari Araç Pazarı Arttı

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2015 yılı ocak ayında geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 5,95 artarak, 34 bin 615'e yükseldi.

Alexis Tsipras: AMB ve IMF'ye borcumuzu ödeyeceğiz

Yunanistan Başbakanı Tsipras, AMB ve IMF'ye borçlarını geri ödeyeceklerini ve AB ile yakın zamanda anlaşmaya varacaklarını söyledi.

IMF, Yunanistan'ın Yeni Liderini Uyardı

IMF Başkanı Christina Lagarde Yunanistan için, "Euro Bölgesi kurallarına saygı duyulmalı. Yeni bir anlaşma talep edemezler" dedi.

Euro Dibe Çakıldı: 11 Yılın En Düşük Seviyesinde

Euro 11 Yılın En Düşük Seviyesine. Syriza partisinin öngörülenin de üzerinde bir oy oranı ile kazanmasının ardından, euro/dolar paritesi 1.12 düzeyin...

Angela Merkel'den Politikacılara Reform Çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dünya Ekonomik Forumu'nda açıklamalarda bulundu.

Altın Fiyatları Bir Saatte Uçtu!

Altın bir saatte 20 dolardan fazla artışla 1,300 doları geçti.

Spot Altın 93 TL'ye Çıktı

Spot altın uluslararası piyasalarda 1255 doları aşarak 3 ayın zirvesini gördü. Gram altın spot piyasada 93 TL'ye kadar çıktı.

"1 Euro 1 Dolar Olur mu" Sorusuna Profesyonellerden Cevap Geldi

Euro, dolar karşısında son 11 yılın en düşük seviyesini gördü. Uzmanlar 1 euronun 1 dolara gerileme ihtimalini değerlendirdi.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz