Bm Güvenlik Konseyi

Son dakika BM Güvenlik Konseyi haberleri ve BM Güvenlik Konseyi haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. BM Güvenlik Konseyi ile ilgili 54 haber listeleniyor.

Bm Güvenlik Konseyi Haberleri

Birleşmiş Milletler: 90 Gün Küresel Ateşkes Talebi Kararını Kabul Etti

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 90 gün küresel insani ateşkes talebi kararını kabul etti.

İran'dan Füze Denemesine İlişkin Açıklama!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ensari, İran'ın geçen günlerde ülkenin çeşitli noktalarında balistik füze denemesi yapmasına ilişkin açıklama yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Telefonda Konuştu!

Suriye yönetimine destek veren Putin, Beşar Esad ile telefonda görüştü. Rusya Devlet Başkanı, Suriye rejiminin ateşkese hazır olduğunu ancak teröristl...

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'dan İsrail'in Filistin'e Uyguladığı Zulme Tepki!

BM Güvenlik Konseyi'ndeki toplantıda konuşan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, yarım yüzyıldır Filistin topraklarının işgal altında olduğunu ifade etti.

BMGK'nın Suriye Tasarısı Üzerinde Anlaşma Sağlandı

Suriye'deki savaşa son vermek ve siyasal geçiş sürecini hızlandırmak amacıyla oluşturulan Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun New York'taki toplantıs...

İran'la Nükleer Anlaşmaya Varıldı

İran'la nükleer anlaşma sağlandığı açıklandı. Müzakereyi, İran ile BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya yürütüyor.

BMGK'nin Srebrenitsa Soykırımı Tasarısı Kabul Edilmedi

Bosna'daki savaş sırasında Sırplar tarafından katledilen Boşnakların anılması amacıyla İngiltere tarafından hazırlanan BMGK karar tasarısı, Rusya'nın...

Çocuk Kaçıran Ülkeler ve Gruplar BM Tarafından Lİstelenecek!

BM GüVenlik konseyinden yeni karar! Konsey çatışma bölgelerindeki çocukları kaçıran ülke ve grupların listesini yapacak.

BM'den Suriye'de Silah Ambargosu Çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsani İşler ve Acil Durumlar Koordinatörü Valerie Amos, Suriye'ye silah ambargosu uygulanmasını talep etti.

Dışişleri Bakanlığı: BM Güvenlik Konseyi Kararından Memnunuz

Dışişleri Bakanlığı, Yemen'deki duruma ilişkin olarak BM Güvenlik Konseyi tarafından kabul edilen 2216 sayılı Karar ile ilgili yazılı açıklamada bulun...

Husi Liderlerine Silah Ambargosu BMGK'da Oylanacak

Ürdün'ün BM Güvenlik Konseyi'ne sunduğu ve bazı Husi liderlerine silah ambargosu getiren karar tasarısı bugün oylamaya sunulacak.

Boko Haram'la Uluslararası Mücadele

Nijerya'da faaliyete başlayan ve komşu ülkeler Çad, Kamerun, Nijer'e de sıçrayan Boko Haram terörüne karşı uluslararası mücadele arttı.

BM Raporu: IŞİD'e 25 Bin Yabancı Savaşçı Katıldı

Birleşmiş Milletler (BM) raporu, terör örgütü DAEŞ'e katılmak için Suriye ve Irak'a giden yabancı savaşçı sayısını açıkladı ve katılan sayısı 25 bine...

Suriyeli Muhaliflerden Birleşmiş Milletlere 'Uçuşa Yasak Bölge Çağrısı'

SMDK, BM Güvenlik Konseyi'nden Suriye'nin bir bölümünü uçuşa yasak bölge ilan ederek ülkedeki durumu Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne sevk etmesini iste...

İran Dışişleri: Nükleer Müzakerelerin Son Aşamalarındayız

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, nükleer müzakerelerde son aşamaya gelindiğini ifade etti.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz