Pazartesi , Temmuz 16 2018

Hac İbadeti İle Siyonizme Akan Para


Dünya Müslümanları olarak, Rabbimizin bize farz kıldığı Hac İbadetini bu senede tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Hacca giden tüm Müslümanlar aynı heyecan ve coşkuyu yaşıyorlar. Dini vazifelerden birini daha yerine getirebilmenin mutluluğu ile ülkelerine geri dönmeye başladılar bile. Ülkelerine döndüklerinde onları karşılayan eş, akraba, dost ve arkadaşlarına kutsal toprakların güzelliklerinden bahsedecekler. Kabe’yi ilk gördükleri zamanki yaşadıkları duyguları, Minay’ı, Arafat’ı, Müzdelife’yi ve son olarak Allah Resulü Peygamberimiz Muhammed (SAV) ziyaretlerinde nasıl duygulanıp ağladıklarını, yaşadıkları ilginç olayları gelen tüm yakınlarına anlatmaktan büyük bir zevk alacaklar.

Yedi kıtadan gelen Müslümanlar Kutsal Topraklarda hac farizasını gerçekleştirirken bir taraftan da insani ihtiyaçlarını karşılama telaşı içerisinde koşturup duruyorlar. Büyük bir kısım kaldıkları otellerde ve restaurantlarda ihtiyaçlarını karşılarken, diğer bir azınlık kısım kendi imkânlarıyla ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Hac İbadetinin taşıdığı manalardan bir tanesi de İslam Kardeşliğinin temini sağlamlaştırmaktır.

Yani her alanda kardeşçe paylaşım olması gerekiyor. Bir kısım Aşırı lüks biçimde ibadet yaparken, diğer bir kesim sokaklarda ve caddelerde sağlığa uygun olmayan koşullarda yiyip, içip, yatmaktadırlar. Ama tabiî ki kimse halinden şikâyetçi değil. Çünkü Allahın misafiri olmak insana apayrı bir zevk veriyor Kutsal Topraklarda.

Bizim bu yazıda asıl anlatmak istediğimiz konu, Hac İbadetini gerçekleştiren Dünya Müslümanlarına kurulan ekonomik tuzak. Siyonizm, işbirliği içerisinde bulunduğu Müslüman Ülkeler yöneticileri sayesinde İslam Dinin Beş Şartından birisi olan, Hac İbadetini ekonomik olarak nasıl kendi lehine çevirdiğini açık şekilde göreceksiniz. Siz aslında İbadet amacıyla gerçekleştirdiğiniz, Hac ve Umre ibadetleri için, Kutsal Topraklarda resmen, Siyonizm tarafından sömürülüyorsunuz.

Kendi Ülkenizin uçak firmasıyla Hac ve Umreye gitmek isteseniz dahi uçağın havalanması için ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) üyesi olması gerekiyor. ICOO, Rockefeller denilen Yahudi’nin kuruluşu. Bilet parasının yüzde dokuzunu vermezsen üye olamazsın. Dünyada kim nereden nereye gidiyorsa, yüzde dokuz Yahudi’ye ödüyor. Eğer uçakla değil deniz yoluyla gidecekseniz geminin açık denizlere açılması için Loyd almak gerekiyor. Loydun yüzde dokuzu da Yahudiye veriliyor. Bu Loyd hakkı da Yahudi Firmalarına aittir.

Suudi Arabistan bütün ülkelerden Hac ve Umre vizesi parasını Dolar ve Euro üzerinden istiyor. Birde işin içine uluslar arası para transferleri girince ve tüm bu transfer ücretleri Yahudilerin elinde bulunduğu düşünüldüğünde, Siyonizm inanılmaz kazanç elde etmektedir.

Yahudilerin sahibi olduğu otel zincirlerinin hepsi Kabe ve Peygamber Efendimizin mezarının bulunduğu Medine’de mevcut. Bütün marketler ve restaurantların içecek reyonları  pepsi ile anlaşmış. Burger King, Pizza Hut ve KFC Firmaları tüm AVM lerde yerini almış ve tüm hacılar tarafından en fazla rağbet gören yerler. Hediyelik bölümler gelir grubu az olanlar için tamamen Çin Malları ile dolu. Gelir düzeyi yüksek olanlar için ise yine Yahudi markalarının başını çektiği mallarla dolu.

Tüm bu anlattığımız olayları birleştirdiğinizde ortaya müthiş bir ekonomik rant çıkıyor. Ama maalesef bu rant Müslümanlara değil tamamen Siyonizm’e akıyor. Yani Müslüman’ın Hac ve Umre İbadetlerinin ekonomik rantı tamamen Yahudi Firmalarına gidiyor.

Bu firmalar kazandıkları paralarla daha çok silah üretip bu silahları Müslümanlar üzerinde kullanıyorlar. Yani Müslüman kendi Cellâdını kendisi besliyor. İslam Ülkeleri derhal kendi havuz sistemlerini kurup, kendi ihtiyaçlarını bu havuz içerisinde gidermelidirler. Aksi taktirde hepimiz İbadetlerimizi bile yaparken Yahudi Kölesi olarak yaşamaya devam edeceğiz.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

2 comments

  1. valla iyi güzel tespit etmiş ve yazmışsınız da, ne yapalım hacca da mı gitmeyelim? yada eskisi gibi yürüyerek gidip yanımızda da sefer taslarımı taşıyalım?

  2. bunları Merhum Necmettin Erbakan yıllar önce söylerken neredeydiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir