Pazar , Temmuz 22 2018

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı


Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın acı haberi Şanlıurfa’daki ailesine verildi.

PKK’lı teröristler tarafından Hakkâri’nin Çukurca ilçesi, Zengil Tepe üs bölgesine Güdümlü füze ile düzenlenen saldırıda 25 yaşındaki asker Topçu Onbaşı Abdülselam halat şehit oldu.  Şehidin acaba beri Şanlıurfa’daki ailesine ulaştı.

HAKKARİ’DEN ACI HABER

Bugün PKK’lı teröristler tarafından Hakkari Çukurca ilçesinde Irak sınırında bulunan Zengil Tepe Üs Bölgesine güdümlü füze ile saldırı düzenlendi. Saldırıda alınan bilgilere göre bir askerimiz şehit oldu.

ŞEHİT ATEŞİ ŞANLIURFA’YA DÜŞTÜ

Saldırıda şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halasının şehit haberi memleketi Şanlıurfa’daki ailesine yasa boğdu.  Askeri Yetkililer tarafından acı haber şehidin annesi Fatma hala verilirken annesi ve 7 kardeşi Gözyaşlarına boğuldu. Şehidin babası Mehmet Alaton ise Kalp rahatsızlığı nedeniyle bir sürede hastanede yatarak tedavi gördüğü öğrenilirken şehidinin ailesinin evine Türk bayrağı asıldı.  Sokakta bulunan vatandaşlar da şehit haberini alır almaz evlerinin pencerelerine Türk bayrakları ile donattı.  Şehidin bekar olduğu ve Şanlıurfa’da yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi. Askerliğinin bitmesine sadece bir ay kaldığı öğrenilen şehidin babası, hastaneden alınarak ambulansla eve getirildi. Diğer yandan şehidin topçu olduğu ve sosyal medyada atış yaparken füzelerin üzerine ailesinin adının yazdığı fotoğrafları paylaştığı ortaya çıktı. Şehit onbaşıdan geriye fotoğrafları kaldı.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir