Cumartesi , Temmuz 21 2018

Haksızlığa Karşı Direnç Göstermek


İnsanlar, dünyaya sadece nefes almak, zevk-ü sefa içinde yaşamak ve sonrada ölüp gitmek için gelmezler. İnsanlar, dünyaya mücadele etmek için gelirler. Bu mücadelede zalimlerin korkulu rüyası, mazlumların ümidi olmalıdırlar. Ve hayat, haksızlık karşısında direnç gösteremeyerek susan insanları dışlar.    

İnsanlar, davalarında haklı oldukları sürece hiçbir zaman mücadeleden kaçınmamalıdır. İnsanlar, şunu hiçbir zaman unutmamalıdır ki namussuzlar kadar cesaretli olamadıkları sürece hayat her geçen gün kötüye gidecektir. Tabii ki hayat gibi çocuklarımızın geleceği de kötüye gidecek. İnsanlar, çıkarları uğruna haksızlık karşısında susarlarsa yaşamlarında kendi korkularını yine kendileri üretirler. Sonuçta ölümden korkmak yaşamda kalma şansını artırmaz. 

Haksızlık karşısında direnç göstererek mücadele eden insanların yönü daima güneşe dönük olduğundan dolayı zalimlerin karanlık oyunlarını daha rahat görürler. Zalimler, haksızlık karşısında direnç gösteren insanları hiçbir zaman hafife almamalıdır. Çünkü onlar, içlerindeki korkuyu yüreklerindeki cesaretle yenmeyi bilirler. Onlar, yaşamda birçok insana fedakarlık gösterdiğinden dolayı kendileri için fedakarlık yapacak birçok insan vardır. Zalimler bilmez ama buna ah de vefa denir. 

Haksızlık karşısında direnç gösteren insanları acılar büyüttüğü için onlar, her türlü acıya karşı da dirençli olur. Onların sol tarafları her daim yaralıdır. Haksızlık her fırsatta onların kapısını çalsa da onlar, haksızlığa direnç göstermekten usanmayacak. Yaşam, onlardan birçok şeyi alıp götürse de onlar, etraflarına ışık saçacak ve çocukların gözlerindeki umudun adı olacaklar. 

Ve haksızlık karşısında direnç gösteren insanlar, yaşamın cesur neferleridir. 

About Reşat PETEK

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir