Pazartesi , Haziran 25 2018

Hastalıkların Düşmanı Soğan ve Süt Birleşti! İşte Soğanlı Sütün Bunamadan, Kansere BinBir Faydası


İnsan sağlığında önemli bir rol oynayan süt her derdin devası olurken demir ihtiyaçlarına birebir doğal yöntem olan soğan da sağlık açısından oldukça önemli bir yiyecek. Peki, bu ikisi birleştiğinde sağlığınız için ne kadar faydalı olacağını biliyor musunuz? Soğanlı sütün insan sağlığındaki en önemli yeri ve sağladığı faydaları sizler için sıraladık. İşte detaylar…

SOĞANLI SÜTÜN BİNBİR DERDE DEVASI

Soğan ve süt birleştirilip kaynatılarak içildiğinde kan yapımına oldukça faydası olduğu ve kan basıncını düşürdüğü belirlendi. Saymakla bitmeyen birçok derde deva olan soğanlı sütün binbir diğer faydası da safra kesesi rahatsızlıkları. Safra kesesinin salgısını arttırdığı bilinen soğanlı süt aynı zamanda taş oluşumunun da önüne geçiyor.

KANSERDE DE OLUMLU ETKİLER GÖSTERİYOR

Soğanlı sütün en büyük ve en önemli faydası da kanser hastalığında görülüyor. Soğanlı süt düzenli olarak kaynatılarak içildiğinde kanser hastalıkları üzerinde oldukça etkili bir fayda gösterdiği öğrenildi. Kanser hastalığında olumlu bir etki gösteren soğanlı sütün kalp ve bunama rahatsızlıklarında da büyük etkileri vardır. Ödem ve şişliklere en iyi gelen şey olarak da bilinen soğanlı sütün kaynatılıp içildikten hemen sonra oluşan ödem ve şişlikleri yok ettiği belirtiliyor. 

SOĞANLI SÜT HAZIRLANIŞI

Soğanlı sütü hazırlamak için yapmanız gereken tek şey, sütün içerisine soğan ve sarımsak karıştırarak kaynatmak ve kaynayan sütü ılık halindeyken süzmek. Bunun için de yarım litrelik bir sütün içine 4 veya 5 dişlik ince ince kıyılmış sarımsakları atın. 1 adet iri soğanı da sütün içine doğradıktan sonra ılık halde sütünüzü süzün. Soğanlı sütünüz hazır olacaktır. Aynı zamanda bu karışımın içine iki çorba kaşığı süzme bal ilave ederek de karışımınızı tüketebilirsiniz.
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir